Czwartek, 25 czerwca
26°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Beethoven na zakończenie 50. sezonu artystycznego [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Manu 1 min czytania

W piątek (27 czerwca) o godz. 19.30 w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa (przy ul. 1–go Maja 45) koncertem symfonicznym pod dyrekcją Tomasza Bugaja – Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zakończy 50. sezon artystyczny 2013/2014. Cena biletu: 30 zł (cegiełka).

reklamy

Tym razem zabrzmi IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena. Ostatnia jej część jest hymnem Unii Europejskiej. Słowa do niej pochodzą z “Ody do radości” (Ode “An die Freude”) Fryderyka Schillera.

Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej dyrygował będzie Tomasz Bugaj. Jako soliści wystąpią: Katarzyna Hołysz - sopran, Julia Fercho - mezzosopran, Adam Sobierajski – tenor oraz Daniel Borowski – bas/baryton.

Soliści zostaną wsparci głosami Chóru Filharmonii Wrocławskiej działającego pod kierownictwem Agnieszki Franków-Żelazny z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Soprany: Aldona Bartnik, Paulina Boreczko-Wilczyńska, Małgorzata Ciężka-Kątnik, Natalia Halicka, Monika Kuczera, Patrycja Kujawa, Monika Michaliszyn, Agnieszka Niezgoda, Agnieszka Ryman, Aleksandra Turalska i Violetta Wysocka-Marciniak. Alty: Magdalena Garbacz, Aleksandra Hruby, Bianka Maxim, Marta Mączewska, Radosław Pachołek, Ewa Pieronkiewicz, Joanna Rot, Aleksandra Sosna, Ewelina Wojewoda i Ewa Wojtowicz. Tenory: Jakub Bieszczad, Dawid Jarząb, Jarosław Kawałko, Andrii Khorsik, Bartłomiej Kusior, Bartłomiej Lossy, Jacek Rzempołuch i Łukasz Wilda. Basy: Maciej Adamczyk, Jerzy Butryn, Filip Chudzicki, Marek Fras, Krzysztof Kmieć, Dominik Kujawa, Szczepan Nowak, Jan Pieter, Michał Pytlewski i Piotr Woroniecki.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka