Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13447
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Będzie wreszcie łącznik

Sobota, 26 lutego 2022, 8:09
Autor: WAC
Sosnówka: Będzie wreszcie łącznik
Fot. DPS Sosnówka
Aż sześć postępowań przetargowych było potrzebnych, aby wyłonić wykonawcę budowy łącznika budynków oraz rewitalizacji terenu w Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce.

Proces przetargowy, trwał ponad rok. Pięć wcześniejszych postępowań trzeba było unieważnić, gdyż brak było firm chętnych do podjęcia się realizacji zadania lub też zgłoszone oferty przekraczały kosztorysową wartość inwestycji. Dopiero szóste podejście zakończyło się powodzeniem i ostatecznie roboty przy budowie łącznika mają ruszyć 21 marca. Wykonawcą będzie konsorcjum firm: Servermaster z Jeleniej Góry oraz Voyal z Siedlęcina. Koszt to 1 199 000 zł. Zdecydowana część tej kwoty pochodzi z dotacji w wysokości 950 tys. zł jaką DPS w Sosnówce otrzymał z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Najważniejszym elementem inwestycji będzie budowa łącznika budynków DPS, aby zapewnić bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się seniorów, będących mieszkańcami placówki. W tej chwili drogę pomiędzy budynkiem sypialnym i tym, w którym mieszczą się świetlica i stołówka muszą pokonywać wychodząc na zewnątrz.

Ponadto zaplanowano wymianę nawierzchni wszystkich ciągów komunikacyjnych, wyposażenie ich w poręcze i barierki ułatwiające poruszanie się niepełnosprawnym, wymianę oświetlenia terenu na nowoczesne wykorzystujące odnawialne źródła energii, zabudowę terenu infrastrukturą do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu przez podopiecznych, przygotowanie parkingu dla pracowników i osób odwiedzających, a także wymianę ogrodzenia i bram.

Twoja reakcja na artykuł?

16
70%
Cieszy
4
17%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
385
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group