Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4945
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie więcej kopert dla niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 września 2012, 10:02
Aktualizacja: 10:03
Autor: Angela
Fot. Archiwum
W ciągu najbliższych dwóch tygodni w centrum Jeleniej Góry powstanie 30 nowych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Będą one wymalowane zarówno w strefie płatnego parkowania, jak i poza nią. Obecnie inspektorzy z zarządu dróg ustalają ich lokalizację, która na początku przyszłego tygodnia trafi do konsultacji KSON.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że z nowych miejsc parkingowych osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać w pierwszej połowie października br.

- Obecnie nasi inspektorzy chodzą po ulicach i wyznaczają miejsca, gdzie takie koperty dla niepełnosprawnych mogłyby powstać, bo są one szersze niż zwykłe miejsca postojowe – mówił wiceszef zarządu dróg Jerzy Bigus. – Na początku przyszłego tygodnia lista tych miejsc trafi do konsultacji do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, który był inicjatorem stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych. Po tych konsultacjach pomalujemy oznakowanie poziome i ustawimy znaki pionowe – dodaje Jerzy Bigus.

Jak ważna jest wystarczająca ilość miejsc parkingowych wie m.in. Łukasz Olejniczak z Jeleniej Góry, który kilkanaście lat temu miał wypadek samochodowy. Od tego czasu porusza się z pomocą wózka inwalidzkiego. Samochód umożliwia mu dostanie się w wiele miejsc, do których bez auta nie miałby szans dotrzeć.

- Tzw. koperty są szersze, co umożliwia nam bezpieczne wydostanie się z auta. Na zwykłych miejscach możemy zostać potrąceni przez innego parkującego – tłumaczył pan Łukasz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group