Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5881
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie więcej kopert dla niepełnosprawnych

Sobota, 29 września 2012, 10:02
Aktualizacja: 10:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie więcej kopert dla niepełnosprawnych
Fot. Archiwum
W ciągu najbliższych dwóch tygodni w centrum Jeleniej Góry powstanie 30 nowych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Będą one wymalowane zarówno w strefie płatnego parkowania, jak i poza nią. Obecnie inspektorzy z zarządu dróg ustalają ich lokalizację, która na początku przyszłego tygodnia trafi do konsultacji KSON.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że z nowych miejsc parkingowych osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać w pierwszej połowie października br.

- Obecnie nasi inspektorzy chodzą po ulicach i wyznaczają miejsca, gdzie takie koperty dla niepełnosprawnych mogłyby powstać, bo są one szersze niż zwykłe miejsca postojowe – mówił wiceszef zarządu dróg Jerzy Bigus. – Na początku przyszłego tygodnia lista tych miejsc trafi do konsultacji do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, który był inicjatorem stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych. Po tych konsultacjach pomalujemy oznakowanie poziome i ustawimy znaki pionowe – dodaje Jerzy Bigus.

Jak ważna jest wystarczająca ilość miejsc parkingowych wie m.in. Łukasz Olejniczak z Jeleniej Góry, który kilkanaście lat temu miał wypadek samochodowy. Od tego czasu porusza się z pomocą wózka inwalidzkiego. Samochód umożliwia mu dostanie się w wiele miejsc, do których bez auta nie miałby szans dotrzeć.

- Tzw. koperty są szersze, co umożliwia nam bezpieczne wydostanie się z auta. Na zwykłych miejscach możemy zostać potrąceni przez innego parkującego – tłumaczył pan Łukasz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1204
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group