Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3780
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie więcej kopert dla niepełnosprawnych

Sobota, 29 września 2012, 10:02
Aktualizacja: 10:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie więcej kopert dla niepełnosprawnych
Fot. Archiwum
W ciągu najbliższych dwóch tygodni w centrum Jeleniej Góry powstanie 30 nowych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Będą one wymalowane zarówno w strefie płatnego parkowania, jak i poza nią. Obecnie inspektorzy z zarządu dróg ustalają ich lokalizację, która na początku przyszłego tygodnia trafi do konsultacji KSON.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że z nowych miejsc parkingowych osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać w pierwszej połowie października br.

- Obecnie nasi inspektorzy chodzą po ulicach i wyznaczają miejsca, gdzie takie koperty dla niepełnosprawnych mogłyby powstać, bo są one szersze niż zwykłe miejsca postojowe – mówił wiceszef zarządu dróg Jerzy Bigus. – Na początku przyszłego tygodnia lista tych miejsc trafi do konsultacji do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, który był inicjatorem stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych. Po tych konsultacjach pomalujemy oznakowanie poziome i ustawimy znaki pionowe – dodaje Jerzy Bigus.

Jak ważna jest wystarczająca ilość miejsc parkingowych wie m.in. Łukasz Olejniczak z Jeleniej Góry, który kilkanaście lat temu miał wypadek samochodowy. Od tego czasu porusza się z pomocą wózka inwalidzkiego. Samochód umożliwia mu dostanie się w wiele miejsc, do których bez auta nie miałby szans dotrzeć.

- Tzw. koperty są szersze, co umożliwia nam bezpieczne wydostanie się z auta. Na zwykłych miejscach możemy zostać potrąceni przez innego parkującego – tłumaczył pan Łukasz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group