Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6971
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie walka o wpływy i portale w Jeleniej Górze

Wtorek, 16 września 2014, 7:53
Aktualizacja: Sobota, 5 września 2020, 4:00
Autor: Angela
Przy jeleniogórskim Ratuszu odbędzie się w sobotę (20.09) regularna potyczka frakcji oświeconych z rebeliantami. – Walczymy o utrzymanie czterech portali, które znajdują się w tej okolicy – taką „tajną” informacje otrzymaliśmy od tzw. agenta bechema. O co chodzi w całej tej walce?

Chodzi o "Ingress" - grę na urządzenia przenośne z funkcją GPS. Fabuła jest prosta - pewnego dnia na Ziemi pojawiły się portale, z których wydobywa się tajemnicza energia. Portale są zlokalizowane przy pomnikach, charakterystycznych budynkach i obiektach użyteczności publicznej. Zgłaszają je sami grający, a pracownicy Google'a decydują o ich utworzeniu, sprawdzając poprawną lokalizację. By cokolwiek zrobić w portalu, trzeba do niego podejść na co najmniej 35 metrów z telefonem lub tabletem i zainstalowaną na nim grą w ręku.

Gra zakłada, że ludzkość podzieliła się na dwie frakcje - enlightement, czyli oświeconych, którzy entuzjastycznie podchodzą do tej energii wierząc, że wzmaga ona ludzką kreatywność, siłę, mądrość i że jest zesłana przez kosmitów po to, żeby Ziemianie mogli ewaluować na wyższy poziom. Z drugiej strony są resistance, ruch oporu, czyli ci, którzy boją się zmian i obcego.

W Jeleniej Górze przygotowania oświeconych (zielonych) koordynuje agent artiszkaxx, a ruchu oporu (niebieskich) agent emerald7.

- Nasza walka zaczyna się o 16.30 na Placu Ratuszowym. Wszystkich agentów (już zakonspirowanych i potencjalnych kandydatów) uprasza się zbieranie jak największej liczby rezonatorów i broni (bursterów). Warto przyjść wcześniej, by dowiedzieć się szczegółów – informuje agent bechem.

Żeby grać, wystarczy zainstalować grę (na razie działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android). Następnie należy wybrać frakcję i już można ruszać w teren jako agent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group