Niedziela, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2385
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie „spowalniacz” na Podgórzyńskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 kwietnia 2016, 7:58
Aktualizacja: Piątek, 8 kwietnia 2016, 7:50
Autor: UM (komunikat)
Fot. Archiwum
– Wkrótce przystąpimy do deklarowanej budowy progu zwalniającego w ciągu ulicy Podgórzyńskiej – zapowiada Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Projekt tego przedsięwzięcia już istnieje.

Wprawdzie rzadko stosuje się takie instalacje na drodze, po której jeżdżą autobusy, ale w tym przypadku, kiedy tak wielu kierowców jeżdżących tą drogą przekracza dozwolona prędkość (na przejściu dla pieszych zginęły tam w okresie 2 lat dwie osoby) – nie mamy innego wyjścia.

Niezależnie od ograniczenia prędkości, bo przecież obowiązuje tam 40 km/h, jadący od strony Podgórzyna nagminnie łamali ten przepis doprowadzając do tragedii. - Sądzę, że przed wakacjami wszelkie prace w tym miejscu, zarówno tzw. szykana, jak i doświetlenie przejścia, będą gotowe i między „starymi” a nowymi zasobami Spółdzielni „Fampa” przejście będzie bezpieczniejsze – dodaje Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~gość111111 7-04-2016 8:46
Gratulacje ,proponuję jeszcze zamontować spowalniacze na wszystkich głównych drogach :Wolności,J.P.II; Wojska Polskiego itd.,to z pewnością usprawni ruch i rozładuje korki w mieście......
~emeryt 7-04-2016 8:54
strasznie dlugo poejmuje sie decyzje bardzo proste to swiadczy o zaangazowaniu decydentow.
~@gość 7-04-2016 8:59
Widzę że nie znasz Cieplic a się wypowiadasz. Postój na przejsciu na osiedlu XXlecia i zobacz jak nieodpowiedzialni kierowcy jeżdżą tam a dopiero później się wypowiadaj. W nocy to już masakra.
~lewosławny 7-04-2016 9:03
Przy wjazdach do miasta postawić rogatki!! Jest to droga ,ulica wyjazdowa,jest ograniczenie do 40km. Mamy dziury wklęsłe i wystające ,geniusze ratuszowi .
~omgwtf 7-04-2016 9:21
Zbudujcie tunel albo dajcie wszystkim mieszkańcom XXL jak korzystać przejść dla pieszych. Jeżeli już koniecznie chcecie wydać 50 000 zł na próg zwalniający z naszych podatków, to bezpieczniejsza byłaby sygnalizacja świetlna na przejściu! A jeśli ktoś nie stoi na pasach tylko gdziekolwiek to trudno żeby jakiś kierowca przepuścił pieszego !!!!!!!!!!! Co za absurd i burdel.......
~wiosenka 7-04-2016 10:03
Spowalniacze to zbrodnia dla środowiska, dla aut i w końcu dla chorych ludzi!!! Spowalniacze nigdy nie spowolnią głupoty szaleńców drogowych!
~zxzxzx 7-04-2016 10:42
już lepiej rondo tylko nie leżący policjanci.
~sekocen 7-04-2016 10:46
Dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie tzw. aktywnej sygnalizacji świetlnej. Radar mierzy prędkość nadjeżdżającego samochodu i w przypadku jej przekroczenia włącza na sygnalizatorze czerwone światło, jeśli prędkość jest dozwolona to świeci się światło zielone. Świetnie to się sprawdza np. w Bolesławcu, we Wrocławiu. Na drogach o dużym ruchu stosowanie "spowalniaczy" jest niebezpieczne.
~lewosławny 7-04-2016 11:10
Żyliśmy za "żelazną kurtyną" nie widzieliśmy nowinek w rozwiązywaniu ruchu w miastach . Ale dziś kiedy prawie każdy był za granicą czy to w Czechach na Słowacji nie mówiąc za Odrą widzą jakie są sympatyczne udogodnienia dla LUDZI.Tu co wystąpienie któregoś z ratusza to bubel .Dziwne że na stronach Świdnica czy Wałbrzych tylu krytycznych osądów nie ma co w Waszym mieście . Tylko rządzący robią rajd po mieście aby swoim okiem ocenić .Pańskie oko konia tuczy .Alleluja ,amen.
~spowalniacz 7-04-2016 11:31
Wystarczy nastawiać gęściej "świateł" i uruchomić je w losowej konfiguracji tak jak ma to miejsce na Podwalu. Tylko nie wolno ich synchronizować bo cała zabaw na marne.
~? 7-04-2016 11:31
Do 8.59 .Zobacz jak niektórzy jadą Wolności koło piekarni . Nawet na czerwonym świetle z dużym prędkościom . Ile tam wypadków było . Spowalniacze pomimo ograniczenia prędkości są na Wojewódzkiej i co też niektórzy nie patrzą na nic .
~II sort 7-04-2016 12:29
Problem korków w Jeleniej Górze można w znaczący sposób zredukować przez zastosowanie tzw. "zielonej fali", jest to od dawna znane i stosowane rozwiązanie, ale nie u nas. Na początek proponuję na ul. JPII z synchronizacją do dozwolonej szybkości w mieście. Nie będą potrzebne progi zwalniające, kto pojedzie szybciej "trafi" na czerwone, a na pewno znacznie zmaleją korki! Przeciwnicy zaraz powiedzą, że to dużo kosztuje - otóż nie tak dużo w porównaniu do "nietrafionych" inwestycji...
~ehh 7-04-2016 12:49
na Krośnieńskiej przydałby się taki spowalniacz, zrobił się tam spory ruch, kierowcy lecą na złamanie karku a chodnika brak, ulicą chodzą piesi a przede wszystkim dużo dzieci wracających ze szkoły
~lokatorka 7-04-2016 12:51
Instalowane spowalniacze doprowadziły do tego że, ulica Głowackiego w Jeleniej Górze, (bez spowalniaczy) która jest wąską jednopasmówką bez pobocza obecnie stała się niczym droga szybkiego ruchu. Ograniczenia prędkości do 40 km są fikcją. Powyżej dwupasmówka z pięknym obustronnym poboczem (po generalnym remoncie), jest od parady. Większość kierowców aby uniknąć spowalniaczy gna wąską Głowackiego, piesi w biegu uciekają gdzie kto może. Najczęściej są to dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz osoby wysiadające z autobusu na pętli. Wyjechanie z własnej posesji graniczy z cudem, bardzo często trzeba się bujać aby aby włączyć się do ruchu. Niektórzy kierowcy są niegrzeczni i łamią wszystkie zasady, a tylko dlatego że obok na szerokiej dwupasmówce są hopki. Ulica Głowackiego jeszcze nie
~Marcin1984 7-04-2016 12:56
Niech będzie i spowalniacz - jeżeli miasta nie stać na inne rozwiązania (których jest przynajmniej kilka) - tylko niech ten spowalniacz będzie dobrze zaprojektowany i wykonany (nadmienię, że nie widziałem jeszcze takiego w Jeleniej Górze, więc sądzę, iż będzie to kolejna fuszerka)
~lokatorka 7-04-2016 13:20
cd.tak dawno była z zakazami wjazdu (nie dotyczyło mieszkańców). W lutym jegomość złamał wszystkie zasady nie tylko ruchu drogowego ale i przyzwoitości, spychając mnie na kamienne ogrodzenie (byłam już w ruch drogowym). Uniemożliwił mi kontynuację jazdy przy czym sam miał możliwość zjechania. Samochód uszkodzony do remontu i wykluczony na okres około trzech tygodni, nie pomijając wysokich kosztów naprawy. Najwyższy czas aby Zarząd Dróg i Mostów zainteresował się ulicą Głowackiego, bo obecna sytuacja jest nie do wytrzymania. Nieprzycięte lipy słaba widoczność i dwa sąsiadujące obiekty handlowe (kiosk ruch i przewoźne pieczywo) a nader wszystko duży ruch samochodowy w konsekwencji mogą doprowadzić do niewyobrażalnej sytuacji. Drogą bez pobocza przez cały niemal dzień przemieszczają się dziec
~ 7-04-2016 13:26
A najlepiej to zamknąć te drrogi, zrobić deptaki i będzie git ;P
~ 7-04-2016 13:37
A jak wspaniale się jedzie przez Osiedle Robotnicze! A może zamiast wypukłych "łamaczy resorów" taniej będzie wykopać rowy prostopadłe do osi jezdni? Ot, taki "wniosek racjonalizatorski"...
~Pi 7-04-2016 13:38
Spowalniacze to bardzo szkodliwy przeżytek. Hałas, pył z hamulców, smród - kierowcy hamują tuż przed spowalniaczem a potem gaz do dechy i dym z rury. A jaka uciecha dla mieszkańców wokoło, jak ktoś nocą w ciężarówce na pace będzie miał jakąś blachę czy podobny przedmiot - pobudka gwarantowana. Zamiast ukarać paru d...li psuje się drogę i samochody. Są rozwiązania inteligentne (światła z pomiarem prędkości, światła z przyciskiem) ale Pan Łużniak o takich rozwiązaniach nie słyszał. Ostatnio w jednym z miast Europy w jeden dzień zlikwidowano wszystkie (kilkaset) spowalniacze - dorobek życia takiego ich Łużniaka ...
~fs 7-04-2016 14:27
Nas*raliście już progów na Osiedlu Robotniczym, że nie idzie tam przejechać. Nas*raliście na drodze od Celwiskozy w stronę Cieplic. oż to parodia! Może zróbmy, że na każdej drodze co 200 metrów będzie próg! CHORE!
~mieszkaniec2 7-04-2016 15:13
ostatnio stałem na przejściu i jechał tir tak na oko około 90-100 km/h więc popieram
~Pi 7-04-2016 15:59
do mieszkaniec2 albo to był wyścigowy tir albo porównujesz prędkość do swojego roweru - na 300 metrach od ostrego zakrętu do przejścia rozpędzić się tirem do 100-ki ... Chociaż pewnie przekroczył prędkość. Popieraj dalej - tylko jak będziesz jechał autobusem z zawieszeniem zdezolowanym na progach - to uważaj żebyś z fotela nie spadł.
~ja 7-04-2016 17:38
Co wy tu wszyscy pieprzycie za głupoty. Jednemu żal zawieszenia w samochodzie, drugiemu pył przy hamowaniu będzie przeszkadzał, jeszcze inny martwi się że będą korki. A gdzie tu CZŁOWIEK, w krótkim artykuliku mowa jest o dwóch zabitych osobach. Jedną z tych zabitych osób była moja matka i gówno mi obchodzą Wasze samochodziki jak za kierownicą siedzą d...le a nie kierowcy. Zacznijcie szanować życie innych jak na Waszych wam nie zależy..
~ 7-04-2016 17:43
No to niech mieszkańcy pobliskich bloków wiedzą, że dzięki spowalniaczowi będzie głośniej i bardziej śmierdząco. Największa emisja spalin i hałasu jest przy ruszaniu na niskich biegach.
~ 7-04-2016 17:45
Tylko niech zrobią podobne do tych na oś Robotniczym, gdzie autobus urwał skrzynie biegów i rozwalił zbiornik paliwa.
~ 7-04-2016 18:42
może coś o wypadku w maciejowej...przez jakiegoś dawcę stałem 30 min w korku i obiad mi wystygł .
~kierowca73 7-04-2016 18:49
A dlaczego nikt w tym wszystkim nie widzi winy pieszych tylko zawsze winni są kierowcy. Fakt prędkość to jedno a św.krowy to bardziej uciążliwy problem. Wystarczy postać przez godzinę na przystanku i poobserwować samych pieszych. Na dziesięć osób przechodzących prawidłowo i rozważnie przechodzi jedna ,góra dwie osoby.
~ 7-04-2016 19:04
Absolutnie nie wyrażam zgody na spowalniacze To makabra dla samochodu i pasazerów a jeśli to chorzy to jest to nie do przyjęcia. Niech będą barierki ale nie spowalniacze
~ 7-04-2016 19:12
Popieram spowalniacze. Na światłach niektórzy nie zważają na to, że jest czerwone, i jadą dalej, a spowalniacze wymuszą to, że pirat będzie musiał zwolnić i być może czyjeś życie będzie zachowane. W tym miejscu było wiele wypadków śmiertelnych.
~ 7-04-2016 19:13
@ 07-04-2016 18:49 | ~kierowca73 | - to nie kierowcy tracą życie na pasach, ale piesi.
~kk 7-04-2016 19:40
Ani jednej mądrej wypowiedzi
~cityzen 7-04-2016 19:48
ludzie zrozumcie że spowalniacze to najgłupsze rozwiązanie bo przez kilku idiotów którzy tam przekraczają prędkość wszyscy będziemy podskakiwać na progu!!!! należy wyłapać tych którzy jeżdżą za szybko!!! dla miasta to najłatwiejsze rozwiązanie bo za 1000 zł na próg problem zniknie ale nie tędy droga...
~zxzxzx 7-04-2016 20:09
Ostatecznie można położyć takich leżących policjantów jak są koło Tesco. Taki typ leżącego policjanta zajmuje szerokość jednego pasa. Ktoś powie, że można go wyminąć drugim pasem, to prawda ale żeby go wyminąć i tak trzeba zwolnić czyli wilk syty i owca cała.
~2+2=4 7-04-2016 20:34
Radar i zamiast foto karabin maszynowy ,obok zaklad stolarski i pogrzebowy ,pleban zaciera ręce.
~buraczeros 7-04-2016 22:44
Ale ta Jelonka ma zapłon. Do tej pory nic o wypadku w Maciejowej. Może nie widzę.
~hurra, ale.... 7-04-2016 22:55
i jeszcze lepsze oświetlenie. Dla tych co krzyczą, że kolejne spowalniacze nie zdają sobie sprawy. Nawet jada przepisowo zimą, kiepsko widać przechodniów, ubranych ciemno. A mistrzyniów kierownicy nie brakuje, nieroztropnych przechodniów też :(
~q 7-04-2016 23:46
Wielbiciele spowalniaczy pewnie nie wiedzą, że porządną terenówką na niższych progach można jechać nie zmniejszając prędkości. Tak zwani "pancerni" piesi - co to uważają że samochód stanie w miejscu jak oni wkroczą na pasy powinni mieć to na uwadze. A terenówek ostatnio coraz więcej.
~ 8-04-2016 2:18
Guzik mnie obchodzą wasze samochody, jeśli chcecie, aby rozjeżdżać nimi pieszych bez żadnej przeszkody, jak robicie to do tej pory w tym miejscu. Musi być mechaniczna przeszkoda, bo inaczej wszystkich byście tam porozjeżdżali. Inaczej trzeba byłoby postawić tam na stałe pilnującego policjanta.
~ 8-04-2016 2:20
Pancerni piesi mają prawo przechodzenia przez pasy. Jeśli są na pasach to mają prawo do bezpieczeństwa. Jeśli ktoś uważa, że samochód nie stanie w miejscu, gdy ktoś wkracza na pasy, to niech jeździ wolniej i zbliżając się do przejścia zwalnia. Wtedy samochód stanie.
~kokospoko 8-04-2016 6:59
I bardzo dobrze. Zamontujcie taki żeby wyrwało podwozie z golfa jak d...l 50 przekoczy. taki naród, że tylko kij działa i nie ma co tłumaczyć.
~zul 8-04-2016 8:07
Proponuję zerwać asfalt na całej długości ulicy, będzie taniej i skutecznie ograniczy prędkość, poprawi bezpieczeństwo oraz zlikwiduje konieczność remontów. Wydawanie pieniędzy na sygnalizacje świetlną to głupota i ekstrawagancja.
~Pi 8-04-2016 8:56
Żeby pozbyć się d...li za kierownicą trzeba im zabrać prawo jazdy (złapać i ukarać). Żeby progi były "skuteczne" to trzeba je zrobić wszędzie co 30 metrów. Taki d...l za kierownicą zwolni w miejscu gdzie jest próg (albo ominie go osiedlową uliczką bez zwalniania) a później przyśpieszy i rozjedzie kogoś parę metrów za garbami. Progi to taka "profilaktyka" karania całego społeczeństwa za paru idiotów. Można też profilaktycznie zamykać ludzi w więzieniu bo wtedy na pewno nie popełnią przestępstwa - tylko dla pewności trzeba zamknąć wszystkich.
~nie 8-04-2016 13:26
Calkiem nieprzemyslana decyzja, zobaczycie za ile misek olejowych miasto zaplaci turystom jadacym do Karpacza.
~Butelka 8-04-2016 14:18
Dzięki boku, teraz bede mogl spokojnie przejsc na druga strone kupic sobie pifko.
Ewa Blaszczuk 9-04-2016 17:20
Tyle wypadkow w koncu ktos pomyslal

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group