Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4748
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie ścianka wspinaczkowa. Ekstremalnie w „Ekonomie”

Piątek, 29 lipca 2011, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angela
Do 10 września w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze stanie sztuczna ściana wspinaczkowa o powierzchni 45 m kw.

Ściana wspinaczkowa ma mieć 6,5 m wysokości, 5 m szerokości i wysięg przewieszenia 1,5 m. Całkowita powierzchnia 45 m kw. wykonana zostanie z paneli na bazie sklejki. Cztery indywidualne górne punkty asekuracyjne umożliwią jednoczesne wspinanie się czterem osobom. Będzie też osiem dolnym punktów asekuracyjnych, a całość zostanie wyposażona w chwyty wspinaczkowe z systemem EPS (Explosion Proof System).

Wykonawca zakupi też całe wyposażenia, czyli m.in. liny statyczne i dynamiczne, chwyty, 12 szt. uprzęży, karabinki, pętle asekuracyjne itp. oraz siedem materacy gimnastycznych (120x200 cm), które będą ułożone wzdłuż ściany.

Do prowadzenia zajęć na ścianie wspinaczkowej przeszkolonych zostanie trzech nauczycieli wychowania fizycznego ZSE-T, którzy otrzymają licencję instruktora wspinaczki na ściance. Program szkolenia obejmie m.in.: zasady asekuracji, zjazdu, podchodzenia po linie, wiązanie i zastosowanie węzłów, obsługę różnych przyrządów asekuracyjnych czy ogólne zasady BHP podczas pracy na sztucznej ścianie.

- Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze wnioskował do władz miasta o doposażenie dość ubogiej bazy sportowej placówki. W tym celu skorzystaliśmy z jednego z miękkich projektów, dzięki któremu szkoła zyska ścianę wspinaczkową, ale myślę, że na tym nie poprzestaniemy. Jest bowiem sporo projektów miękkich, w których szkoły mogą pozyskiwać doposażenie, w tym sportowe. Ściana wspinaczkowa będzie natomiast pierwszą taką atrakcją w jeleniogórskich placówkach. Korzystać z niej będą mogli nie tylko uczniowie ZSE-T, ale również młodzież z innych szkół – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Wykonawcy mogą składać swoje oferty do trzeciego sierpnia br. do godz. 9.00. Wygra oferent, który zaproponuje najniższą cenę. Ściana powstanie w ramach projektu pn.: „I Międzynarodowe Igrzyska Sportów Ekstremalnych – EXTREMALIA 2011”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Czeska 2007-2013 ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Jej cena będzie znana po przetargu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1020
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group