Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6958
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie sąd nad policjantem

Niedziela, 30 listopada 2008, 17:57
Aktualizacja: 19:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Będzie sąd nad policjantem
Fot. Archiwum
12 grudnia odbędzie się pierwsza rozprawa przeciwko funkcjonariuszowi policji z Cieplic, który został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Kamiennej Górze o gwałt na 34–letniej kobiecie. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Poszkodowana jest pewna, że doszło do przestępstwa. Mundurowy może spędzić w więzieniu od dwóch do 12 lat.

Do zdarzenia miało dojść w kwietniu tego roku. Mieszkanka Cieplic wracała autem do domu z Rębiszowa. Kiedy dojechała i wysiadła z auta, pojawił się radiowóz, a policjanci stwierdzili, że kobieta wymusiła wcześniej pierwszeństwo przejazdu. Według cytowanej przez Polskę Gazetę Wrocławską relacji, mundurowi powiedzieli też, że piła alkohol. Groził też zamknięciem w policyjnej izbie zatrzymań.

Z opresji miał ją uratować inny funkcjonariusz, który już po służbie wracał do domu. Zaoferował, że zawiezie ją na badanie krwi. Poszkodowana zgodziła się, bo mężczyzna wzbudzał zaufanie. Po drodze jednak okazało się, że jego zamiary są zupełnie inne. Miał stwierdzić, że kobieta powinna mu się odwdzięczyć, bo ją uratował. Jak twierdzi poszkodowana, policjant wywiózł ją w ustronne miejsce, wywlókł z samochodu i zgwałcił.

Tej wersji oskarżony nie potwierdza. Ma opinię dobrego i skutecznego policjanta. Jak było naprawdę? Okaże się podczas procesu, który rozpocznie się 12 grudnia przed kamiennogórskim sądem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group