Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7334
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie równo i bezpieczniej

Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 13:44
Aktualizacja: 13:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Będzie równo i bezpieczniej
Fot. Angela
Ruszył drugi etap modernizacji ulicy Powstania Styczniowego, który dopełni remont dróg w okolicy Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze.

Tegoroczne prace dotyczące remontu ulicy Powstania Styczniowego rozpoczęły się kilka dni temu. Obecnie trwa układanie nowego chodnika po jednej stronie jezdni. Zgodnie z projektem chodniki pojawią się po obu stronach. Dotychczas ich nie było.

– Jako matka bardzo cieszę się, że w końcu po latach pojawią się tu chodniki. Mój syn chodzi do drugiej klasy. Nigdy nie pozwoliłam mu iść samemu do szkoły, po prostu bałam się kiedy szedł ulicą między samochodami. Teraz będzie bezpieczniejszy, podobnie jak inne dzieci, które chodzą tą ulicą do szkoły – mówi pani Anna, mieszkająca w okolicy.

W ramach modernizacji odpowiednio przygotowana zostanie nawierzchnia jezdni, na której wylany zostanie nowy asfalt. Prace zakończą się za kilka miesięcy. Cały koszt tej inwestycji to ponad 515 tys. zł, z czego w minionym roku wydano 180 tys. zł m.in. na oświetlenie ulicy. Prace realizuje Kółko Rolnicze Siedlęcin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group