Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4170
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie projekt obwodnicy Maciejowej

Środa, 13 listopada 2013, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie projekt obwodnicy Maciejowej
Fot. Angela
Miasto ogłosiło przetarg na „opracowanie dokumentacji projektowej budowy obwodnicy Maciejowej w Jeleniej Górze”. Chętni mogą się zgłosić do przetargu do piątego grudnia br., a na wywiązanie się z zadania zwycięska firma będzie miała czas do końca grudnia przyszłego roku.

Przedmiotem zamówienia jest opracowaniu projektu budowlanego i wykonawczego budowy ulicy stanowiącej obwodnicę dzielnicy Maciejowa w Jeleniej Górze, w tym rozwiązania drogowego, odwodnienia, usunięcia kolizji z istniejącym uzbrojeniem występującym na trasie inwestycji, oświetlenia drogowego w obrębie skrzyżowań, przepustów oraz mostów drogowych.

Zadaniem wykonawcy będzie również przygotowanie kosztorysu , a także uzyskanie innych dokumentów administracyjnych niezbędnych do prawidłowej realizacji zamówienia. Na złożenie wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na budowę obwodnicy wykonawca będzie miał czas do 31.12.2014 r., a na uzyskanie samej decyzji do 90 dni od daty złożenia wniosku, jednak nie później niż do końca marca 2015 r.

- Budowa obwodnicy Maciejowej to nasz priorytet na najbliższe lata – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Musimy przygotować pełną dokumentację, bo chcemy powalczyć o pieniądze unijne na to zadanie. Poprawa komunikacji z Jeleniej Góry do Wrocławiu jest bardzo ważna dla atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej dla naszego miasta i całego regionu. Mamy koncepcję i teraz robimy dokumencie techniczną.

Czas rozpoczęcia i zakończenia prac będzie zależał od tego, kiedy przyznane zostaną nam pieniądze na ten cel – dodaje M. Zawiła.

O tym jakie są szacowane koszty tego zadania i przewidywany czas jego realizacji, będzie wiadomo po wykonaniu projektu i kosztorysu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group