Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8464
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Będzie posterunek straży pożarnej w Karpaczu?

Piątek, 21 stycznia 2022, 7:05
Autor: WAC
Karpacz: Będzie posterunek straży pożarnej w Karpaczu?
Fot. UM Karpacz
Budynek, który miałby służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu karkonoskiego oraz odwiedzających nasz region turystów powstanie obok obiektu mieszczącego siedziby Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Ochotniczej Straży Pożarnej i Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Obrońców Pokoju w Karpaczu.
Liczymy, że do końca roku uda się zakończyć wszystkie procedury formalne związane z przekazaniem działki pod budowę posterunku, uzyskaniem pozwoleń na budowę oraz wyłonieniem jej wykonawcy – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Liczę, że jeśli będzie zapewnione finansowanie, to posterunek zostanie oddany do użytku w 2023 roku. Jego szacowany koszt to około 3 miliony złotych. Środki na budowę posterunku miałyby pochodzić ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Gmina ze swej strony przekaże działkę, na której stanie obiekt.
Z analiz przeprowadzonych przez wydziały operacyjne Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze, Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu i Komendy Głównej PSP wynika, że zasadne jest utworzenie posterunku PSP, obsadzonego w całości ratownikami Państwowej Straży Pożarnej - dodaje oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Jeleniej Górze kpt. Krzysztof Zakrzewski. - W związku z dynamicznym rozwojem Karpacza, systematycznie zwiększającym się ruchem turystycznym i rosnącą liczbą obiektów noclegowych, na przestrzeni ostatnich lat odnotowuje się wzrost interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Z tego też względu lokalizacja planowej inwestycji znajduje się w tym mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

19
76%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
222
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group