Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2572
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie pięknie przy szkole i bursie

Piątek, 16 listopada 2018, 8:40
Aktualizacja: Sobota, 17 listopada 2018, 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będzie pięknie przy szkole i bursie
Fot. użyczone
Zarząd Fundacji „Orlen – Dar Serca” rozstrzygnął konkurs grantowy „Moje miejsce na Ziemi”. Dofinansowanie otrzymały 293 projekty, na łączną kwotę 2 001 000,00 zł. Wśród nagrodzonych znalazł się projekt Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze.
To dla nas ogromne wyróżnienie, zwłaszcza, że projekt łączy się ściśle z profilem przyrodniczym szkoły - wyjaśnia dyrektor Paweł Dernoga.- Naszym pomysłem było stworzenie łąki kwietnej wraz z hotelem dla owadów na terenie należącym do szkoły. Łąka daje wiele możliwości aranżacji, a co najważniejsze - zapewnia schronienie i pożywienie wielu gatunkom małych zwierząt i owadów. Jest relatywnie tania i łatwa w założeniu oraz utrzymaniu, nie wymaga częstego koszenia, nawożenia czy korzystania ze środków chemicznych. Pomaga w walce z zanieczyszczeniami i skutkami zmian klimatycznych - dodał dyrektor placówki znajdującej się przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze.
Ze środków Fundacji „Orlen – Dar Serca” kupione zostaną podstawowe sprzęty w postaci podkaszarki, pilarki, nożyc, rękawic i oczywiście nasion. Wkład własny jaki wnosimy to teren i oczywiście praca uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Prace można już rozpocząć, bo termin jesienny jest wskazany, a następne prace zaplanowane są na okres wczesnej wiosny. Sądzimy, że łąką stanie się jedną z wielu atrakcji dla uczniów naszej szkoły oraz dla innych szkół, ponieważ w tym miejscu będzie można organizować warsztaty edukacyjne i wykłady, a być może lokalne firmy będą chciały nas wesprzeć w rozwijaniu takiego przedsięwzięcia - wyraził nadzieję Paweł Dernoga.

Twoja reakcja na artykuł?

30
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group