Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7670
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Będzie odsiadka Zagórnego?

Poniedziałek, 1 marca 2010, 7:59
Aktualizacja: Wtorek, 2 marca 2010, 7:55
Autor: TEJO
DOLNY ŚLĄSK: Będzie odsiadka Zagórnego?
Marian Zagórny (pierwszy od prawej) podczas spotkania noworocznego w jeleniogórskim hotelu Mercure. 5 I 2009
Fot. TEJO
O liderze rolniczej Solidarności było ostatnio cicho. Może się to niebawem zmienić, bo rolnik protestujący ma trafić do celi, aby odsiedzieć łączną karę z pięciu wyroków, które na nim ciążą.

To wieści z Polskiego Radia Wrocław. O tym, że póki co miejsce Mariana Zagórnego jest w zakładzie karnym, zdecydował ostatnio sąd. Nie wyznaczył co prawda dnia, kiedy lider rolniczej Solidarności ma zapukać do jego bram, ale wizja celi nad Zagórnym wisi. – Do nakazu wykonania kary pozbawienia wolności sąd doliczył karę zamienną za niezapłacone przez rolnika grzywny – podało PRW.

Szef rolniczej Solidarności nie zamierza jednak iść na odsiadkę. Zwrócił się do prezydenta RP o łaskę. W przekonaniu Lecha Kaczyńskiego ma pomóc poseł Adam Lipiński. Parlamentarzysta – jak podało radio – podkreśla, że Marian Zagórny wysypując w 1999 roku zboże z wagonów, działał w obronie polskich rolników.

Na rolnika protestującego czeka jeszcze jedenaście spraw w sądach, między innymi za to, że kilka lat temu lider rolniczej „S” pędził po korytarzach urzędu wojewódzkiego we Wrocławiu świnię Rebelię.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group