Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2564
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Będzie nowe boisko przy Dwójce

Środa, 19 czerwca 2019, 7:13
Aktualizacja: Czwartek, 20 czerwca 2019, 10:25
Autor: WAC
Piechowice: Będzie nowe boisko przy Dwójce
Fot. KED
Samorząd Piechowic ogłosił przetarg mający wyłonić wykonawcę budowy nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

Konieczność poprawy bazy sportowej przy obiekcie mieszczącym się przy ul. Tysiąclecia powstała po decyzji samorządu, że od września zostanie tam uruchomiona Szkoła Podstawowa nr 2. Gimnazjaliści, którzy do tej pory uczyli się w tym budynku, mieli do dyspozycji jedynie asfaltowy plac sportowy.

Nowe wielofunkcyjne (przeznaczone do gry w siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę ręczną) boisko o sztucznej nawierzchni powstanie przy szkole. W planach jest także montaż ogrodzenia i piłkochwytów. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta. Samorząd czeka na oferty firm zainteresowanych jej wykonawstwem do 25 czerwca.

Miasto próbowało pozyskać na budowę nowego boiska przy SP nr 2 środki zewnętrzne, ale się nie udało i stwierdzono, że nie ma na co czekać. Niestety z braku miejsca na razie przy boisku nie powstanie bieżnia ani skocznia w dal. Być może zostaną one wybudowane w przyszłości w miejscu istniejących boisk asfaltowych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group