Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8239
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Będzie na kanalizację?

Czwartek, 18 lipca 2019, 8:08
Aktualizacja: Piątek, 19 lipca 2019, 6:39
Autor: WAC
Piechowice: Będzie na kanalizację?
Fot. WAC
Nie czekając na zakończenie procedury związanej z wyjściem ze struktur Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji, samorząd Piechowic zamierza wystąpić o środki zewnętrzne na rozbudowę sieci kanalizacyjnej.

Przypomnijmy. Brak zapowiadanych inwestycji w rozbudowę sieci wodociągową i kanalizacyjną jest przyczyną, dla której radni Piechowic podjęli uchwałę o chęci wystąpienia tego miasta z szeregów członków KSWIK. Mimo że formalności z tym związane będą trwać jeszcze dość długo, to burmistrz Piechowic Jacek Kubielski zapowiada podjęcie przez samorząd starań o uzyskanie środków na budowę kanalizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej. Najbliższy nabór wniosków na dotację z tej puli odbędzie się już we wrześniu.

W pierwszej kolejności zamierzamy przystąpić do budowy kanalizacji w Pakoszowie oraz Górnych Piechowicach - mówi Jacek Kubielski. - Częściowo chcemy prace połączyć w czasie z planowanymi pracami przy budowie obwodnicy miasta. Poza środkami, które mamy nadzieję uda nam się pozyskać w ramach ZIT - u pewne inwestycje zamierzamy też przeprowadzić ze środków z budżetu miasta,

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
26
Tak
35%
Nie
65%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group