Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8619
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Będzie na ekologiczne ogrzewanie

Sobota, 28 lipca 2018, 6:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 lipca 2018, 6:58
Autor: WAC
Region: Będzie na ekologiczne ogrzewanie
Fot. Użyczone
W siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu odbyło się wczoraj (27.07) spotkanie poświęcone realizacji nowego rządowego programu, mającego służyć poprawie jakości powietrza.

Rządowy program „Czyste Powietrze” będzie realizowany w latach 2018 - 2029, a jego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i zanieczyszczeń do atmosfery przez istniejące lub nowo budowane jednorodzinne domy. Na realizację założeń programu zostanie przeznaczone łącznie ponad 100 mld zł, z czego w formie bezzwrotnych dotacji 63 mld zł.

Wnioski o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła starej generacji na nowoczesne, bardziej wydajne i przyjazne środowisku oraz na poprawę efektywności energetycznej budynków będzie można składać w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Beneficjentami programu mogą zostać właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych. Minimalny koszt realizowanego projektu to 7 tys. zł., a maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł.

Właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90 proc. dotacji. Pożyczki mogą być udzielane na okres do 15 lat z preferencyjnym oprocentowaniem, które na dzień dzisiejszy wynosi 2,4 proc.

Szkolenie w Bukowcu, w którym oprócz potencjalnych beneficjentów, brali udział samorządowcy prowadził Roman Papiór, doradca energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Można było między innymi uzyskać informacje na temat regulaminu, trybu finansowania i wymagań technicznych programu "Czyste Powietrze" oraz kampanii informacyjnej w gminach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group