Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5180
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie fortuna za ogródki?

Środa, 4 czerwca 2008, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Będzie fortuna za ogródki?
Fot. TEJO
Kupić działkę za niewielkie pieniądze i sprzedać ją z wielkim zyskiem. Oto propozycja Prawa i Sprawiedliwości dla działkowców uprawiających ogródki pracownicze. Klub PiS jest bliski zakończenia prac nad projektem ustawy o uwłaszczeniach działek.

Pisze o tym środowa Polska Gazeta Wrocławska. – Projekt oddaje działkowcom pełnię władzy nad ogródkami. Dziś jedynie dzierżawią ziemię od Polskiego Związku Działkowców płacąc średnio rocznie około 40 złotych – czytamy.

Prawo i Sprawiedliwość chce stworzyć alternatywę. Albo dzierżawcy ogródków w dalszym ciągu zajmują się nimi na starych zasadach, albo wykupują je od PZD z dużą zniżką. W przypadku emerytów i rencistów oraz długoletnich użytkowników działek (20 lat) to 99 procentowy upust w porównaniu do ceny rynkowej.

Projekt już zyskał przychylne spojrzenie koalicji rządzącej. Przeciwna jest lewica, bo wejście w życie ustawy oznacza marginalizację Polskiego Związku Działkowców, którego działacze głosują najczęściej na lewicowe formacje polityczne.

Związek w całej Polsce ma 44 tysiące hektarów ogródków, często w atrakcyjnych miejscach. Propozycja PiS może oznaczać otwartą drogę do sprzedaży działek na wolnym rynku. W przypadku emerytów mogłoby to oznaczać możliwość zarobienia fortuny. Na wiele działek już ostrzą sobie zęby deweloperzy. Tereny warte są miliony złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group