Poniedziałek, 22 czerwca
19°C Jelenia Góra
reklamy

Będzie fortuna za ogródki?

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Kupić działkę za niewielkie pieniądze i sprzedać ją z wielkim zyskiem. Oto propozycja Prawa i Sprawiedliwości dla działkowców uprawiających ogródki pracownicze. Klub PiS jest bliski zakończenia prac nad projektem ustawy o uwłaszczeniach działek.

reklamy
reklamy

Pisze o tym środowa Polska Gazeta Wrocławska. – Projekt oddaje działkowcom pełnię władzy nad ogródkami. Dziś jedynie dzierżawią ziemię od Polskiego Związku Działkowców płacąc średnio rocznie około 40 złotych – czytamy.

Prawo i Sprawiedliwość chce stworzyć alternatywę. Albo dzierżawcy ogródków w dalszym ciągu zajmują się nimi na starych zasadach, albo wykupują je od PZD z dużą zniżką. W przypadku emerytów i rencistów oraz długoletnich użytkowników działek (20 lat) to 99 procentowy upust w porównaniu do ceny rynkowej.

Projekt już zyskał przychylne spojrzenie koalicji rządzącej. Przeciwna jest lewica, bo wejście w życie ustawy oznacza marginalizację Polskiego Związku Działkowców, którego działacze głosują najczęściej na lewicowe formacje polityczne.

Związek w całej Polsce ma 44 tysiące hektarów ogródków, często w atrakcyjnych miejscach. Propozycja PiS może oznaczać otwartą drogę do sprzedaży działek na wolnym rynku. W przypadku emerytów mogłoby to oznaczać możliwość zarobienia fortuny. Na wiele działek już ostrzą sobie zęby deweloperzy. Tereny warte są miliony złotych.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka