Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5453
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie bezpieczniej na Krośnieńskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 7:38
Aktualizacja: 19:14
Autor: Mea
Fot. Mea
Ulica Krośnieńska prowadząca z Cieplic do Staniszowa to trasa uczęszczana nie tylko przez mieszkańców, ale też przez spacerowiczów, turystów, amatorów nording walking. A dotąd było tu wąsko przez co niebezpiecznie.

– Mieszkańcy zgłaszali nam, że droga jest zbyt wąska, trudno mijać się na niej samochodami, a jeszcze nie ma pobocza, stąd remont traktu – mówi Jerzy Bigus, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

- Obecnie Miasto nie ma pieniędzy na kompleksowy remont tej ulicy, więc na razie prowadzone są prace nad poszerzeniem drogi i wykonaniem poboczy. Ponieważ przy ulewnych deszczach ulicą płynie woda nanosząc kamienie i piach, w części tej trasy wykopane zostaną rowy melioracyjne. Czyszczone są też przepusty. Prace prowadzi MPGK – informuje Jerzy Bigus.

- W przyszłym roku będziemy rozmawiać o budowie tutaj chodnika – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~: 13-04-2015 8:30
A przy "okazji" sprosta się zapotrzebowaniu na drewno do kominków...
~ja 13-04-2015 8:39
No znowu nadarza się świetna okazja do wycięcia kilku drzew ! Brawo władze miasta - pozwalajcie na wycinkę drzew, to może zajmiemy jeszcze lepsze miejsce w rankingu miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, a wtedy turyści dopiero zaczną odwiedzać te strony !
~oko 13-04-2015 9:03
Może tez przy okazji uda się uprzatnac wszechobecny brud przy Krosnienskiej obok Biedronki i ustawic w odpowiednim miejscu pojemniki nie wiadomo czyje.Ogrodzi plac budowy nie wiadomo czyjej by pogonic z niej pijakow ktorzy za zgoda S.M.maja tam swoj pijacki park.Ten park co roku musi!!!! Sprzatac co roku młodzież z pobliskiej szkoly.
~ 13-04-2015 10:22
Ciekawe kto kiedyś zaprojektował cmentarz do którego nie prowadzi żaden chodnik. Ciekawe też kto taki projekt przyjął.
~rumcajs54 13-04-2015 12:20
Nie "nording" tylko NORDIC ! Ręce opadają.
~sirien 13-04-2015 12:52
W końcu!! Jest tam bardzo niebezpiecznie głównie z powodu pędzących kierowców, którzy nie zwalniają nawet troszeczkę na bardzo ostrym zakręcie przy Śnieżnej. Ta droga WYMAGA progów zwalniających!!!! Tam chodzą małe dzieci codziennie wracające ze szkoły, matki z wózkami! Zero pobocza, zero chodnika!Czy musi dojść do tragedii żeby w końcu zamontowali progi? Głupie tłumaczenie, że tam gdzie jeździ autobus (raz, dwa razy na cmentarz dziennie i to prawie pusty) nie może ich być. Serio? To dlaczego na osiedlu robotniczym są i jakoś autobus "radzi sobie" z przejazdem przez nie??? absurd
~ala 13-04-2015 16:42
czy to prawda, że na remont ulicy Warszawskiej zabrakło funduszy i dalej będziemy czekać następne 50 lat a miało być tak pięknie przed wyborami
~ 13-04-2015 18:33
Do ALA -pieniadze poszły na fontannę - przecież to super strategiczna budowla więc w pierwszej kolejności MUSI byc remontowana juz natychmiast.
~pffff 13-04-2015 21:56
Autobus jeździ...uwaga..RAZ na tydzień :) I jest to w zasadzie bus ,a nie autobus .To tak po pierwsze. Po drugie nie zauwązyłem tam zawrotnych prędkości,mieszkańcy pobliskich domów i dalszej Słonecznej Doliny jeżdżą w swojej masie uważnie,problemem bywają sporadycznie weseli użytkownicy antycznych"fałwejów w tedeiku" zapędzający się tam w celach niesprecyzowanych i starsi goście w busach wożący robotników.Gdyby nie zdyscyplinowanie tamtejszych kierowców było by tam mnóstwo kolizji i wypadków ,a nie ma tego problemu póki co.
~sirien 13-04-2015 22:21
Tym bardziej chyba przejedzie przez próg zwalniający?:) Uwierz mi, że bardzo często lecą naprawdę szybko, a droga wąska, wpadają na ten ostry zakręt bez przyhamowania nawet, chodzi tam mnóstwo osób na piechotę, kiedyś może dojść do tragedii jeśli nic się nie zmieni. Przydałby się tam choć jeden próg zwalniający
~pffff 14-04-2015 22:18
sirien- jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie,uwierz,że wystarczającymi progami są pozapadane studzienki ,dopiero niedawno spłycono potężną wyrwę,w ten łuk nie sposób "wpaść bez przyhamowania",to Twoja projekcja,nie jeździ ,ani nie chodzi się tamtędy komfortowo,ale dzięki Bogu miejscowe społeczeństwo odstaje in plus od średniej krajowej zdyscyplinowaniem i kulturą,nie wyobrażam sobie takich odcinkó drogi na takim Zabobrzu.Wypadek śmiertelny co miesiąc.
~sirien 14-04-2015 23:29
skoro jeździsz codziennie, więc tylko przejeżdżasz i nie widzisz a ja mieszkam więc obserwuję to non stop, kierowcom daleko do zdyscyplinowania i brakuje im wyobraźni co niestety widać nie tylko na tym kawałku drogi ale i na codzien na wielu trasach. Może jesteś jednym z tych myślących i zwalniasz ale większość tego nie robi
~jano 15-04-2015 13:27
Do sirien masz racje jedynie prog zwalniajacy na tych ... pedzacych po tej drodze,a zwrotnice i swoznie w autach to jet juz wydatek.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group