Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7075
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie bezpieczniej

Piątek, 28 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 14:34
Autor: marek
Jelenia Góra: Będzie bezpieczniej
Fot. Marek
Robotnicy drogowi kończą montaż azyli, jak nazywają je drogowcy, a wysepek, jak mówią o nich pozostali, na ulicy Wincentego Pola.

Jeden staje na skrzyżowaniu z ulicą Chłopską, gdzie dziesiątki dzieci rano i po południu przechodzi tę ruchliwą drogę dojazdową w drodze do szkoły podstawowej nr 5. Druga wysepka stanęła na skrzyżowaniu Wincentego Pola z ulicą Waryńskiego.

Tam z kolei przez ulicę przechodzą niepełnosprawni i upośledzeni, którzy codziennie dojeżdżają do warsztatów terapii zajęciowej. Szeroka i prosta ulica od dawna jest polem do popisów kierowców, którzy pokazują, co drzemie pod maską ich mechanicznych rumaków. Niestety, przed takimi "rycerzami" szos piesi musieli uciekać w popłochu.

Dlatego od dawna rodzice dzieci ze szkoły i warsztatów terapii zajęciowej apelowały do miejskich władz, zamontowanie świateł lub wysepek.

W końcu znalazły się pieniądze z funduszu ministerstwa infrastruktury, które dysponuje środkami na poprawę bezpieczeństwa pieszych, w szczególności dzieci. Z tego funduszu pochodzi 80 procent pieniędzy wydanych na zainstalowanie wysepek, których zainstalowanie kosztuje miasto 150 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group