Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 8017
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Będą widoki ze Złotego Widoku

Niedziela, 14 kwietnia 2019, 7:03
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2019, 6:12
Autor: WAC
Piechowice: Będą widoki ze Złotego Widoku
Fot. WAC
Powodzeniem zakończyły się starania miasta Piechowice, podejmowane we współpracy z czeską gminą Rokytnice, o otrzymanie dotacji unijnej na budowę platformy widokowej na szczycie Złoty Widok w Michałowicach.

Punkt widokowy "Złoty Widok", przy którym według planów ma powstać platforma widokowa usytuowany jest przy szlaku turystycznym na wysokości ok. 656 m n.p.m. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów, którzy jednak mają dość ograniczone możliwości podziwiania stamtąd panoramy Karkonoszy z widokiem na Szrenicę, Śnieżne Kotły i Szklarską Porębę. Pole widzenia ograniczają im korony okolicznych drzew oraz pobliskie zespoły skalne. Aby temu zaradzić, samorządowcy chcą wybudować platformę widokową zakotwioną do podłoża skalnego i wysuniętą na około 14 metrów od szlaku.

W ramach projektu planowane jest też wyremontowanie parkingu w Michałowicach na skrzyżowaniu ulicy Sudeckiej i Śnieżnej oraz budowę niewielkiego parkingu w centrum Piechowic, w okolicach Urzędu Miasta przy ul. Żymierskiego.

Koszt inwestycji to około 180 tysięcy euro. Podpisanie umowy, potwierdzającej otrzymanie dotacji, zaplanowano jesienią. Prace przy budowie platformy ruszą wiosną przyszłego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

24
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
9%
Smuci
2
6%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group