Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6379
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Będą utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 355

Sobota, 5 kwietnia 2014, 9:00
Aktualizacja: Niedziela, 6 kwietnia 2014, 8:09
Autor: Jel
Od 7 kwietnia nie będzie można przejechać drogą wojewódzką nr 355, między Zawidowem a Wrociszowem Dolnym. Rozpoczynający się właśnie remont tego odcinka wymusi jego całkowite zamknięcie i skierowanie ruchu na trasę objazdową. Prace remontowe potrwają do końca sierpnia. Ich wykonawca deklaruje, że najpoważniejsze utrudnienia w ruchu zlikwiduje jeszcze przed wakacjami.

- Objazd wyznaczono od ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Zawidowie, przez drogę powiatową nr 2486D, Radzimów, drogę powiatową nr 2378D, Mikułową, drogę wojewódzką nr 357, Sulików - do drogi wojewódzkiej nr 355. W kierunku przeciwnym – analogicznie – informuje Krzysztof Kiniorski z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Roboty remontowe zostaną przeprowadzone na odcinku o długości 3,5 km, częściowo w granicach administracyjnych miasta Zawidowa. W ramach remontu przeprowadzona zostanie wymiana nawierzchni jezdni (a na odcinku miejskim również podbudowy), wzmocnienie korpusu drogi, remont fragmentów chodnika w miejscach jego największego wyeksploatowania, regulacja odwodnienia, wzmocnienie poboczy i montaż nowych przepustów drogowych. Całkowita wartość zleconych do realizacji prac to ok. 4,8 mln zł.
Wykonawcą remontu, działającym na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, jest wyłoniona w przetargu firma Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group