Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9462
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Będą utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 355

Sobota, 5 kwietnia 2014, 9:00
Aktualizacja: Niedziela, 6 kwietnia 2014, 8:09
Autor: Jel
Od 7 kwietnia nie będzie można przejechać drogą wojewódzką nr 355, między Zawidowem a Wrociszowem Dolnym. Rozpoczynający się właśnie remont tego odcinka wymusi jego całkowite zamknięcie i skierowanie ruchu na trasę objazdową. Prace remontowe potrwają do końca sierpnia. Ich wykonawca deklaruje, że najpoważniejsze utrudnienia w ruchu zlikwiduje jeszcze przed wakacjami.

- Objazd wyznaczono od ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Zawidowie, przez drogę powiatową nr 2486D, Radzimów, drogę powiatową nr 2378D, Mikułową, drogę wojewódzką nr 357, Sulików - do drogi wojewódzkiej nr 355. W kierunku przeciwnym – analogicznie – informuje Krzysztof Kiniorski z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Roboty remontowe zostaną przeprowadzone na odcinku o długości 3,5 km, częściowo w granicach administracyjnych miasta Zawidowa. W ramach remontu przeprowadzona zostanie wymiana nawierzchni jezdni (a na odcinku miejskim również podbudowy), wzmocnienie korpusu drogi, remont fragmentów chodnika w miejscach jego największego wyeksploatowania, regulacja odwodnienia, wzmocnienie poboczy i montaż nowych przepustów drogowych. Całkowita wartość zleconych do realizacji prac to ok. 4,8 mln zł.
Wykonawcą remontu, działającym na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, jest wyłoniona w przetargu firma Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
528
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group