Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4817
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Będą ułatwienia dla mieszkańców DPS–u

Wtorek, 22 grudnia 2020, 9:13
Autor: WAC
Sosnówka: Będą ułatwienia dla mieszkańców DPS–u
Fot. DPS Sosnówka
Dzięki pieniądzom z Funduszu Inwestycji Lokalnych, w 2021 roku zostanie przeprowadzona rewitalizacja terenu Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce.

Wysokość uzyskanej dotacji to 950 tysięcy złotych. Zakres planowanych prac jest dość szeroki i obejmuje głównie obszar wokół budynków w których, przebywają seniorzy - pensjonariuszami DPS – u.

Między innymi w przyszłym roku zaplanowano: wymianę nawierzchni wszystkich ciągów komunikacyjnych dla pieszych jak i ruchu kołowego, montaż poręczy i barierek ułatwiających poruszanie się niepełnosprawnym, wymianę oświetlenia na nowoczesne wykorzystujące odnawialne źródła energii, zabudowę terenu infrastrukturą do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu przez podopiecznych, przygotowanie parkingu dla pracowników i osób odwiedzających, wymianę ogrodzenia i bram.

Sporym ułatwieniem dla podopiecznych ma być także budowa łącznika budynków - mówi dyrektor DPS w Sosnówce Jarosław Malec. - Ma ona zapewnić bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się mieszkańców naszego DPS-u, pomiędzy obiektami, a zwłaszcza do stołówki.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
530
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group