Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8899
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Będą służyć i dzieciom, i dorosłym

Poniedziałek, 13 lipca 2009, 17:04
Aktualizacja: 17:17
Autor: Ania
REGION: Będą służyć i dzieciom, i dorosłym
Fot. Ania
Wicepremier Grzegorz Schetyna uroczyście otworzył dzisiaj nowe kompleksy sportowe na Dolnym Śląsku. Wśród nich znalazły się obiekty w Janowicach Wielkich oraz w Ściegnach w powiecie jeleniogórskim oraz w Wojcieszowie w powiecie złotoryjskim.

Wybudowano je w ramach programu rządowego „Moje boisko – Orlik 2012”. Podczas dzisiejszego otwarcia wicepremierowi towarzyszyli m. in. Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski oraz marszałek Marek Łapiński. Licznie przybyli także samorządowcy z Jeleniej Góry i powiatu.

Wielu z nich uznało, że boisko przy Szkole Podstawowej im. W.S. Reymonta w Ściegnach jest najładniejszym „Orlikiem” w Karkonoszach, bo z widokiem na Śnieżkę. Choć nie brakowało i takich, którzy podkreślali, że cały widok szpeci barak, w którym zlokalizowano szatnię. – Zasłania część panoramy gór – argumentowano.

W otwarciu „Orlików” uczestniczyli również mieszkańcy oraz dzieci, które nie bacząc na nic oddały się grze w piłkę nożną. Były też strzały honorowe lokalnych VIP-ów. W Ściegnach wszystkich zaskoczyła Anna Latto, wójt Gminy Podgórzyn, która strzeliła celną bramkę. Goścmi otwarcia w Ściegnach był także wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński oraz prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Ideą budowania boisk jest rozpowszechnienie wśród społeczeństwa sportu i aktywnego spędzania czasu. Poza tym udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnych kompleksów sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group