Niedziela, 28 czerwca
30°C Jelenia Góra
reklamy

Będą służyć i dzieciom, i dorosłym

Audio

Czytaj na głos

Autor: Ania 1 min czytania

Wicepremier Grzegorz Schetyna uroczyście otworzył dzisiaj nowe kompleksy sportowe na Dolnym Śląsku. Wśród nich znalazły się obiekty w Janowicach Wielkich oraz w Ściegnach w powiecie jeleniogórskim oraz w Wojcieszowie w powiecie złotoryjskim.

reklamy

Wybudowano je w ramach programu rządowego „Moje boisko – Orlik 2012”. Podczas dzisiejszego otwarcia wicepremierowi towarzyszyli m. in. Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski oraz marszałek Marek Łapiński. Licznie przybyli także samorządowcy z Jeleniej Góry i powiatu.

Wielu z nich uznało, że boisko przy Szkole Podstawowej im. W.S. Reymonta w Ściegnach jest najładniejszym „Orlikiem” w Karkonoszach, bo z widokiem na Śnieżkę. Choć nie brakowało i takich, którzy podkreślali, że cały widok szpeci barak, w którym zlokalizowano szatnię. – Zasłania część panoramy gór – argumentowano. W otwarciu „Orlików” uczestniczyli również mieszkańcy oraz dzieci, które nie bacząc na nic oddały się grze w piłkę nożną. Były też strzały honorowe lokalnych VIP-ów. W Ściegnach wszystkich zaskoczyła Anna Latto, wójt Gminy Podgórzyn, która strzeliła celną bramkę. Goścmi otwarcia w Ściegnach był także wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński oraz prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Ideą budowania boisk jest rozpowszechnienie wśród społeczeństwa sportu i aktywnego spędzania czasu. Poza tym udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnych kompleksów sportowych.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka