Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7198
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą podwyżki dla pracowników MOPS–u?

Środa, 13 lutego 2019, 6:11
Aktualizacja: Czwartek, 14 lutego 2019, 6:34
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Będą podwyżki dla pracowników MOPS–u?
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
Do Prezydenta Jeleniej Góry, przewodniczącego Rady Miejskiej, a także dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynął wniosek o podwyżki dla pracowników tej instytucji. – Solidarnie popieramy ten wniosek, bo obecnie zarabiamy często mniej, niż zsumowane świadczenia naszych podopiecznych, mimo że niejednokrotnie narażamy swoje życie i zdrowie – mówią pracownicy jeleniogórskiego MOPS–u. Dzisiaj (13.02) tym tematem zajmą się radni.

Wniosek o podwyżki dla pracowników jeleniogórskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w wysokości 380 zł na osobę złożył radny Mariusz Gierus, który zaproponował przesunięcia w budżecie w wysokości 650 tys. zł. Potrzebę dofinansowania tej instytucji od dawna sygnalizowali sami zainteresowani.

Jak już pisaliśmy, 12 października 2018 roku jeleniogórska delegacja pikietowała na skwerze Wolnego Słowa w Warszawie przed Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej razem z dwoma tysiącami innych protestujących. Po zbagatelizowaniu ich problemów przez ministerstwo i władze samorządowe, pracownicy MOPS zorganizowali w listopadzie 2018 roku czarny tydzień, podczas którego wykonywali swoje obowiązki, ale mieli poprzypinane czarne wstążki. Jednak i to nie przyniosło żadnego rezultatu. 25 stycznia br. jeleniogórzanie dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Pomoc społeczna się wykrwawia”, w której w ramach protestu oddawali krew.

Podwyżki są jednak tylko jednym z postulatów protestujących. Pracownicy socjalni w całej Polsce domagają się ponadto większej liczby pracowników, przejrzystej ścieżki awansu zawodowego czy dodatkowego urlopu wypoczynkowego.

Twoja reakcja na artykuł?

16
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
10%
Nudzi
1
3%
Smuci
5
17%
Złości
4
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group