Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą pieniądze na most w Cieplicach?

Piątek, 22 stycznia 2016, 8:10
Aktualizacja: Sobota, 23 stycznia 2016, 8:41
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: Będą pieniądze na most w Cieplicach?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
W lutym br. okaże się czy Jelenia Góra dostanie pieniądze m.in. na przebudowę mostu przy ul. Cervii w Cieplicach. Wniosek w ramach programu Interreg Polska – Czechy został złożony w listopadzie minionego roku. Kiedy zatem rozpoczną się prace na moście i na czym będą polegały?

Złożony wniosek o wartości 16 mln zł dotyczy dofinansowania czterech zadań: mostu przy ul. Cervii (3,5 mln zł) i mostu w Siedlęcinie podległemu Starostwu Powiatowemu w Jeleniej Górze (4,5 mln zł) oraz dwóch odcinków dróg w Harrachovie (8 mln zł).

- Początkowo termin naboru wniosków ustalono na listopad 2015, ale później wydłużono go do 29 stycznia br. – mówi Jadwiga Osińska, kierownik Referatu Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Dlatego dopiero w lutym otrzymamy informację czy nasz wniosek zakwalifikował się do dotacji, czy nie – dodaje J. Osińska.

Jeśli Jelenia Góra otrzyma pieniądze z tego programu, prace na moście rozpoczną się jeszcze w tym roku. – Szacujemy, że przebudowa przeprawy potrwa jeden sezon budowlany, więc jeśli w miarę szybko dostaniemy decyzję o przyznanych środkach unijnych, to roboty mają szansę zakończyć się przed zimą – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – W innym przypadku przebudowę trzeba będzie przełożyć na przyszły rok, bo zimą mostu budować się nie da, a trzeba go całkowicie rozebrać (bez stopy fundamentowej ) i wybudować od nowa – dodaje dyrektor MZDiM.

Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa oraz kosztorys inwestycji. Ma być to gotowe do marca br. Na czas przebudowy ruch samochodowy będzie kierowany objazdami, natomiast dla pieszych powstanie tymczasowa kładka.

Przypominamy, że ze względu na tragiczny stan mostu jaki wykazała ekspertyza nadzoru budowlanego, w styczniu 2015 roku wprowadzono tam ruch wahadłowy i ograniczenie tonażu do 3,5 tony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group