Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7878
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Środa, 15 lipca 2020, 6:05
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2020, 12:38
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny pod Szrenicą
Zbójeckie Skały to kolejne miejsce w Szklarskiej Porębie i okolicach, gdzie powstaje nowa platforma widokowa.

Prace nad budową punktu widokowego na Zbójeckich Skałach są już mocno zaawansowane. Powstaje drewniana platforma o powierzchni ok. 180 metrów kwadratowych na konstrukcji stalowej, wspartej na stalowych słupach zakotwionych do skały.

Obiekt zaprojektowano jako formę wijącą się i rozchodzącą pomiędzy rosnącymi drzewami. Na taras z drewna ryflowanego będzie wiodło wejście bezpośrednio ze znajdującej się obok drogi leśnej. Platforma będzie wyniesiona ponad półkę skalną, na której znajduje się punkt widokowy. Platforma będzie wyposażona w bariery zabezpieczające. W pobliżu staną ławki oraz stojak dla rowerów. Koszt inwestycji realizowanej przez firmę Wod-Invest Łukasz Wodyński z Jeleniej Góry wynosi 986 tysięcy złotych.

Budowa platform i wież widokowych w rejonie Szklarskiej Poręby współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu IINTERREG V-A Republika Czeska-Polska. Szklarska Poręba jest jednym z partnerów projektu, którego liderem są Albrechtice. Wartość unijnej dotacji jakie miasto po Szrenicą otrzymało na te inwestycje to milion euro.

Zbójeckie Skały to rozległa grupa skalna wznosząca się na wysokości 660-686 m n.p.m. nad tzw. Mniszym Lasem w Szklarskiej Porębie Dolnej, nad linią kolejową Jelenia Góra - Szklarska Poręba. Przebiega tędy czarny szlak turystyczny wiadący wokół Szklarskiej Poręby oraz żółty z Piechowic na Wysoki Kamień.

Twoja reakcja na artykuł?

50
86%
Cieszy
2
3%
Hahaha
2
3%
Nudzi
3
5%
Smuci
1
2%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
316
Tak
12%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group