Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 10586
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będą normalne lekcje wf

Wtorek, 18 maja 2010, 12:31
Aktualizacja: 12:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Będą normalne lekcje wf
Fot. TEJO
Od przyszłego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze będą się mogli korzystać z nowego boiska, którego budowa ma się rozpocząć 1 lipca.

Planowana inwestycja obejmie budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego o wymiarach 19x32 m, w tym boiska do koszykówki o wymiarach 15x28 m i boiska do siatkówki o powierzchni 9x18 m. Całość będzie pokryta trawą syntetyczną i wyposażona w urządzenia sportowe oraz tak zwane piłkochwyty. Wykonana zostanie też kanalizacja deszczowa wraz z drenażem boisk. Do zadań wykonawcy będzie należało też rozebranie trzech garaży znajdujących się na terenie szkoły.

Boisko w Szkole Podstawowej nr 7 jest mocno zużyte. Dodatkowo rosły na nim topole, które zostały już wycięte, ale ich korzenie zdążyły zniszczyć nawierzchnię. Dlatego w tym roku planujemy wybudować nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią – mówi Waldemar Woźniak, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania w Jeleniej Górze. Zakończenie prac – 25.08.2010 r.

- To boisko było naszym marzeniem, cieszymy się z niego niezmiernie – mówi Elżbieta Rybak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze. – Placówka się rozrasta, mamy coraz więcej dzieci. Nowe boisko pozwoli nie tylko na ciekawsze zajęcia z wychowania fizycznego, ale również poprawi bezpieczeństwo. Teren wokół boiska ma być bowiem ogrodzony. Z pewnością podniesie ono również atrakcyjność naszej szkoły. Po jego wybudowaniu do pełni szczęścia będzie nam tylko brakowało planowanej już termomodernizacji budynku.

W minionym roku w Szkole Podstawowej nr 7 za kwotę około 100 tys. zł wyremontowano dach, w latach poprzednich wymieniono okna.
Firmy zainteresowane wykonaniem boiska, mogą stanąć do przetargu nieograniczonego i składać swoje oferty do drugiego czerwca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
782
Tak, regularnie
23%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Czy taka hala będzie u nas?
 
Aktualności
Syreny w hołdzie koledze ze wschodniej granicy
 
Aktualności
Kawka u Boskich
 
Kultura
Festyn w Miłkowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group