Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 8154
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będą korekty rozkładu jazdy MZK

Poniedziałek, 31 października 2011, 8:55
Aktualizacja: Wtorek, 1 listopada 2011, 8:07
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Będą korekty rozkładu jazdy MZK
Fot. RED
Od września, od kiedy obowiązuje zmieniony rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, sprawdzano liczbę pasażerów i obciążenie kursów. Już od drugiego listopada można spodziewać się wdrożenia poprawek.

Skarg i wątpliwości nie brakowało. Najwięcej emocji wśród pasażerów budziło i budzi kursowanie autobusów podmiejskich. Narzekano na zbyt radykalne cięcia kursów, zbyt małe pojemnościowo autobusy podstawiane na linie i tłok – zwłaszcza w godzinach szczytu.

– Wpłynęło wiele rzeczowych wniosków, które został lub będą w najbliższym czasie wdrożone, by usprawnić komunikację i wpłynąć na poprawę warunków jazdy. Wnioski dotyczyły przede wszystkim kilku linii i tam najszybciej będą przeprowadzone korekty – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Na liniach 2, 3, 11, 20 i 33 korekty rozkładów jazdy będą wdrożone od 2 listopada 2011, na liniach 16, 19 i 25 – rozkłady będą wdrożone po uzyskaniu zmiany zezwolenia, najprawdopodobniej od 10 listopada 2011. Podobnie stanie się na liniach 4, 9, 18 i „NOC”, tu wdrażanie będzie następowało sukcesywnie, i po niezbędnych zezwoleniach zmiany będą wprowadzane w życie.

Natomiast w przypadku linii 1, 5 i 10 – projekt zmian został złożony do akceptacji wójtowi gminy Jeżów Sudecki i dalsze decyzje oraz tempo ich wprowadzania w życie będą zależały od samorządowców z sąsiedztwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group