Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 4789
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą dwie ważne debaty o Jeleniej Górze

Poniedziałek, 8 października 2012, 9:53
Aktualizacja: 9:55
Autor: KSON
W ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór” szykują się w Jeleniej Górze dwie debaty. Pierwszą, 11 października organizuje Młodzieżowa Rada Miejska z prezydentem miasta po połowie jego kadencji. Przygotowaniem drugiej debaty zajmie się Stowarzyszenie „All–ternatywa”. W dniu 3 listopada spotkają się z władzami miasta absolwenci jeleniogórskich szkół, którzy wyjechali „za chlebem” do innych miast i krajów. Debacie przyświecać będzie pytanie „czy warto zostać w Jeleniej Górze, czy też z niej wyjechać?”

Akcja to inicjatywa podjęta przed ośmiu laty przez Fundację im. Stefana Batorego i Szkołę Liderów, w której jeleniogórskie organizacje pozarządowe, zrzeszone w Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych od początku biorą udział. Polega ona na aktywizacji ruchu obywatelskiego w rozwoju demokracji lokalnej, organizowaniu debat z politykami samorządowymi i parlamentarzystami w sprawach dotyczących problemów miasta, gminy, regionu.

W ciągu tych ośmiu lat przeprowadzono ponad trzydzieści debat, a także ankietowe badania, przyczyniające się do oceny stopnia komunikacji społecznej pomiędzy władzą, a mieszkańcami. W 2012 roku do akcji przystąpiły nowe organizacje. Między innymi Młodzieżowa Rada Miejska i Stowarzyszenie All-ternatywa, grupujące głównie młodych ludzi, którym jak się okazuje również nieobce są sprawy społeczno-gospodarcze miasta i regionu.

- Chcielibyśmy poznać - mówi Robert Obaz prezes Stowarzyszenia Goduszyn - odczucia mieszkańców co do szeroko rozumianego dialogu społecznego, ocenę pracy samorządowców, jak również poznać obecną wiedzę na temat pracy samorządu, by później móc sprawnie i skutecznie edukować mieszkańców. Chcemy także zweryfikować, czy zdaniem wyborców poprawiła się komunikacja naszych samorządowców z mieszkańcami. W tym celu opracowaliśmy ankietę, która w ilości ponad 1000 egzemplarzy zostanie rozprowadzona pośród mieszkańców, którą można wypełnić również drogą telefoniczną dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 700 025. W listopadzie poznamy jej wyniki.

Zaplanowano również dwie ważne debaty. Pierwszą, 11 października o godz. 11:00, organizuje Młodzieżowa Rada Miejska. Będzie to debata z prezydentem miasta Marcinem Zawiłą po połowie jego kadencji. Ta otwarta debata odbędzie się w liceum im. J. Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Wezmą w niej udział m. in. reprezentanci ostatnich klas jeleniogórskich liceów. Przygotowaniem drugiej debaty zajmie się Stowarzyszenie „All-ternatywa”. W dniu 3 listopada br. o godz. 15:00 w klubie „Kwadrat” w Jeleniej Górze spotkają się z władzami miasta absolwenci szkół i uczelni w Jeleniej Górze, którzy wyjechali „za chlebem” do innych miast i krajów. Debacie przyświecać będzie pytanie „czy warto zostać w Jeleniej Górze, czy też z niej wyjechać?”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
78
Tak
78%
Nie
13%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group