Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7507
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą dodatkowe zajęcia z matematyki dla maturzystów

Piątek, 24 października 2014, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: UM
Od 1. listopada br. przez 14 tygodni chętni maturzyści jeleniogórskich szkół będą mogli skorzystać z dodatkowych, bezpłatnych zajęć z matematyki. Na ten cel Miasto przeznaczyło 14 tys. zł. Dodatkowa , jedna godzina tygodniowo, to zajęcia fakultatywne, a nie obowiązkowe, ale...

- Przeprowadzona ankieta wykazała – poinformował prezydent Marcin Zawiła – że na 1.024 maturzystów aż 701 osób jest zainteresowanych uczestnictwem w takich zajęciach. Egzamin maturalny 2014 r. okazał się bardzo wymagający, właśnie z matematyki. Nie chcę wchodzić w dyskusje, czy pytania były za trudne, czy organizacja była właściwa, bo to są sprawy resortu edukacji narodowej. Natomiast nie chcę też, jako prezydent miasta, godzić się z sytuacją, że młodzi jeleniogórzanie mają „odcięty” wstęp na studia, bo nie zdali matury za pierwszym podejściem. A w takiej sytuacji znalazł się niemal co czwarty maturzysta.

- Wprawdzie zorganizowaliśmy później (w okresie wakacji) dodatkowe bezpłatne zajęcia i w konsekwencji po poprawkach odsetek zdanych matur wzrósł z 76,34% do 86,13 %, jednak dla części potencjalnych studentów oznaczało to utratę szansy na studia na wybranych kierunkach. Znaleźliśmy więc w budżecie dodatkowe środki, by taki system „douczania” zorganizować w okresie przygotowawczym, przed przystąpieniem do matur. Mam nadzieję, że ta pomoc okaże się skuteczna, szczególnie w tych wypadkach, kiedy skorzystają z niej uczniowie z rodzin, których nie stać na prywatne wykupienie korepetycji – podkreślał M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group