Czwartek, 25 czerwca
18°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Będą ćwiczyć na „Orliku”

Audio

Czytaj na głos

Autor: Ania 1 min czytania

Kowary w końcu doczekają się boiska z prawdziwego zdarzenia. Jego budowa nie została jeszcze rozpoczęta, ale wiadomo, że z nowego obiektu będzie można skorzystać jesienią bieżącego roku.

reklamy
reklamy

Około milion złotych przeznaczonych na ten cel będzie pochodziło z programu rządowego, natomiast 334 tysiące da gmina. Uchwałę w tej sprawie podjęli kowarscy radni we wtorek, 9 czerwca. 10 osób głosowało za jej przyjęciem, cztery wstrzymały się od głosu. Sceptykiem okazał się Piotr Tyrawa, radny i jednocześnie przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Uważał bowiem, ze budowa „Orlika” zablokuje powstanie basenu przy Szkole Podstawowej nr 1.

– Nie rozumiem, dlaczego ludzie związani ze szkołą wypowiadają się negatywnie na temat budowy boiska. Będzie integralną częścią całego kompleksu, jaki powstanie przy „jedynce”. Basen powstanie później – mówi Mirosław Górecki, burmistrz Kowar, który podkreślił, że wydano ostatnio 200 tysięcy złotych na odwodnienie szkoły oraz 250 tys. na jej elewację. Ponadto planowana jest rewitalizacja sąsiedniego budynku i przyłączenie go do szkoły. Wynik głosowania przesądził, że jednak„Orlik” w Kowarach powstanie.

O kolejne boisko w ramach programu „Orlik” stara się także Jelenia Góra. Powstanie ono najpewniej na błoniach stadionu przy ulicy Złotniczej. Działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych "Orlik" cieszy się nieustającym powodzeniem wśród fanów sportu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka