Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 2592
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Będą ćwiczyć na „Orliku”

Sobota, 13 czerwca 2009, 10:48
Aktualizacja: 10:50
Autor: Ania
REGION: Będą ćwiczyć na  „Orliku”
Fot. Ania
Kowary w końcu doczekają się boiska z prawdziwego zdarzenia. Jego budowa nie została jeszcze rozpoczęta, ale wiadomo, że z nowego obiektu będzie można skorzystać jesienią bieżącego roku.

Około milion złotych przeznaczonych na ten cel będzie pochodziło z programu rządowego, natomiast 334 tysiące da gmina. Uchwałę w tej sprawie podjęli kowarscy radni we wtorek, 9 czerwca. 10 osób głosowało za jej przyjęciem, cztery wstrzymały się od głosu. Sceptykiem okazał się Piotr Tyrawa, radny i jednocześnie przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Uważał bowiem, ze budowa „Orlika” zablokuje powstanie basenu przy Szkole Podstawowej nr 1.

– Nie rozumiem, dlaczego ludzie związani ze szkołą wypowiadają się negatywnie na temat budowy boiska. Będzie integralną częścią całego kompleksu, jaki powstanie przy „jedynce”. Basen powstanie później – mówi Mirosław Górecki, burmistrz Kowar, który podkreślił, że wydano ostatnio 200 tysięcy złotych na odwodnienie szkoły oraz 250 tys. na jej elewację. Ponadto planowana jest rewitalizacja sąsiedniego budynku i przyłączenie go do szkoły. Wynik głosowania przesądził, że jednak„Orlik” w Kowarach powstanie.

O kolejne boisko w ramach programu „Orlik” stara się także Jelenia Góra. Powstanie ono najpewniej na błoniach stadionu przy ulicy Złotniczej. Działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych "Orlik" cieszy się nieustającym powodzeniem wśród fanów sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group