Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 3201
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Beata Sawicka spędzi noc w izbie zatrzymań

Poniedziałek, 5 listopada 2007, 13:03
Aktualizacja: 22:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Beata Sawicka spędzi noc w izbie zatrzymań
Beata Sawicka latem podczas spotkania poświęconego bezpiecznym wakacjom. Wtedy jeszcze nie przypuszczała, że jej kariera parlamentarna zakończy się zatrzymaniem przez CBA
Fot. Agnieszka Gierus
Byłej posłance wygasł immunitet. Zatrzymano ją w poniedziałek na zlecenie poznańskiego wydziału ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Informację potwierdziło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sawicka spędzi noc w policyjnej izbie zatrzymań.

W niedzielę Beata Sawicka sama poinformowała, że na pewno zgłosi się do prokuratury w Poznaniu, nawet bez wezwania. Wyraziła gotowość składania zeznań i wystąpienia przed komisją śledczą, o ile taka miałaby powstać. Miała nadzieję, że będzie odpowiadała z wolnej stopy.

Wcześniej posłanka „dochodziła do siebie” w towarzystwie rodziny i lekarzy. Nie była dostępna dla mediów.
Jeszcze nie wiadomo, czy poniedziałkowe zatrzymanie, miesiąc i pięć dni po wybuchu skandalu korupcyjnego, kiedy Sawicką zatrzymano na gorącym uczynku przyjęcia łapówki, zakończy się aresztowaniem byłej parlamentarzystki.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, B. Sawicka usłyszy dwa zarzuty: – W roku 2007 nakłaniać miała do wręczenia i przyjęcia korzyści majątkowej, a także ułatwiać jej przekazanie. W tym samym 2007 roku powołując się na wpływy u burmistrza Helu, podjęła się pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości w Helu, dwukrotnie żądając korzyści majątkowej w wysokości 100 tys. zł. i przyjmując tę korzyść w dwóch ratach po 50 tys. zł.

Nie wiadomo, czy była posłanka zostanie zatrzymana. Noc spędzi w policyjnej izbie zatrzymań. Decyzja o jej ewentualnym aresztowaniu zapadnie we wtorek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group