Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2584
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Baza na Euro 2012 w Wojanowie?

Sobota, 3 grudnia 2011, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 4 grudnia 2011, 8:02
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Baza na Euro 2012 w Wojanowie?
Fot. Archiwum
W katalogu z ofertami centrów pobytowych rekomendowanych do UEFA Euro 2012 znalazł się pałac w Wojanowie. Po wczorajszym losowaniu grup turnieju ożyło zainteresowanie możliwością pobytu jednej z drużyn w regionie jeleniogórskim.

Chociaż początkowo, gdy UEFA przyznała Polsce i Ukrainie prawo organizacji Euro 2012, w naszym regionie centrami pobytowymi reprezentacji chciało zostać wiele miejscowości, ostatecznie tylko pałac w Wojanowie oraz wrocławski hotelu Monopol otrzymały oficjalną rekomendację przesłaną przez Polskę do UEFA.

Osadzony po południowej stronie drogi z Jeleniej Góry do Janowic Wielkich, pałac w Wojanowie zapewnia piłkarzom pełen komfort psychiczny z dala od tłumu kibiców, a w murach romantycznej rezydencji dworskiej - spokój. Jak poinformował dyrektor pałacu Wacław Markowski, stadionem treningowym będzie jeleniogórski Stadion Miejski przy ul. Złotniczej. Tymczasem przebudowa stadionu dopiero niedawno ruszyła. Zdarto murawę boiska, planowane jest wyburzenie jednej z trybun i wybudowanie nowej z całym zapleczem technicznym. Czasu zostało mało.

Dyrektorzy poszczególnych reprezentacji podróżując samochodami, pociągami i samolotami odwiedzili m.in. pałac w Wojanowie, by dowiedzieć się o możliwościach komunikacyjnych. Zachwyceni Wojanowem Szkoci, chętnie by tutaj zamieszkali, lecz - jak wiadomo – odpadli w eliminacjach. Z kolei szefowie niemieckiej kadry piłkarskiej ostatecznie wybrali ośrodek koło Gdańska, bo według nich, pałac leży zbyt daleko od lotniska. Kto jako swoją bazę na Euro wybierze Wojanów? Czas pokaże. Wciąż prowadzone są zakulisowe rozmowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group