Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10051
Zalogowanych: 70
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Batalia sądowa wójta z radnym

Czwartek, 15 lutego 2018, 8:21
Aktualizacja: Piątek, 16 lutego 2018, 6:50
Autor: WAC
Jelenia Góra: Batalia sądowa wójta z radnym
Fot. WAC
Przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze ruszył proces radnego gminy Mysłakowice Bogusława Kępińskiego. Stanął on przed sądem pod zarzutem złożenia obietnicy wójtowi gminy Mysłakowice Michałowi Ormanowi udzielenia korzyści osobistej w postaci objęcia stanowiska kierowniczego w Gminie Mysłakowice w zamian za dobrowolną rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Do złożenia przez radnego propozycji korupcyjnej miało dojść 4 lutego 2016 roku podczas rozmowy, która poprzedziła złożenie wniosku do komisarza wyborczego o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta. Powodem, dla którego grupa radnych, w której był również B. Kępiński chciała, aby doszło do zmiany gospodarza gminy. Stawiali szereg zarzutów wobec M. Ormana dotyczących m.in. niegospodarności, nieefektywnego gospodarowania budżetem i systematycznego zadłużania gminy.

Według aktu oskarżenia Bogusław Kępiński podczas spotkania, w którym brał także udział radny gminny Adam Żurowski miał zaproponować, aby M. Orman sam podał się do dymisji. W zamian oskarżony miał zaoferować wójtowi po wyborach stanowisko kierownicze.

Rozmowa została nagrana przez M. Ormana i stała się jednym z dowodów dołączonych do doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez wójta do prokuratury. Śledczy dwa razy wydawali postanowienie o umorzeniu śledztwa w tej sprawie, nie dopatrując się w działaniu radnego znamion czynu zabronionego. Dwa razy decyzja ta była zaskarżana przez M. Ormana do sądu, który każdorazowo nakazywał wznowienie postępowania i ostatecznie o tym, jak należy zinterpretować zdarzenie z lutego 2016 roku zdecyduje sąd.

Podczas pierwszej rozprawy został odczytany akt oskarżenia. B. Kępiński składał też wyjaśnienia oraz odpowiadał na pytania sądu, oskarżenia oraz pełnomocnika wójta adwokata Bartosza Łucia – wójt Michał Orman był nieobecny na sali.

Bogusław Kępiński nie przyznał się do winy, wnosząc jednocześnie o uniewinnienie. - Moim zdaniem akt oskarżenia nie ma żadnego uzasadnienia, gdyż w tej sprawie Michał Orman nie został poszkodowany - mówił. Jednocześnie miał duże wątpliwości do treści i kompletności nagrania, które jest dowodem w sprawie. – Czytając jego zapis zawarty w aktach sprawy uważam, że nie jest to cały ciąg mojej wypowiedzi i że czegoś w niej brakuje - argumentował. - Ja się tak chaotycznie nie wypowiadam - podkreślał.

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 3 kwietnia. Wtedy to mają zostać przesłuchani dwaj pozostali uczestnicy spotkania z lutego 2016 roku, czyli M. Orman i A. Żurowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

komentarz usunięty
SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
385
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
23%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group