Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4931
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bat na lenistwo radnych: publikacja danych o aktywności

Piątek, 18 marca 2011, 8:04
Aktualizacja: Sobota, 19 marca 2011, 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bat na lenistwo radnych: publikacja danych o aktywności
Krzysztof Mróz – przynajmniej wg obserwacji – to jeden z najaktywniejszych uczestników dyskusji na forum rady miasta
Fot. TEJO
Krzysztof Mróz (PiS) i Józef Sarzyński (SLD) wydają się najbardziej aktywnymi uczestnikami obrad rady miejskiej. Mają zawsze coś na każdy temat do powiedzenia. Ale czy są najaktywniejsi? Tego stwierdzić nie sposób, bo zapytania oraz interpelacje rajców nie są ujęte w statystyki.

Kiedy pod koniec ubiegłej kadencji chcieliśmy sprawdzić, jak pracowali rajcy w ciągu czterech lat, jedynym miernikiem okazała się obserwacja. Nie są bowiem prowadzone statystyki działalności radnego. Kto ile razy zabrał głos, ile złożył zapytań oraz interpelacji. Nie wiadomo. Zmiany tej sytuacji chce Rafał Piotr Szymański z Prawa i Sprawiedliwości.

– Zwracam się z prośbą o udostępnienie na stronie rady miejskiej aktualizowanych na bieżąco statystyk aktywności poszczególnych radnych i składanych przez nich interpelacji, wniosków i zapytań. Pozwoli to mieszkańcom na obserwować pracę swoich przedstawicieli, oceniać ich skuteczność i szybkość reakcji na zgłaszane problemy – napisał do przewodniczącego rady Jerzego Lenarda radny R. P. Szymański.

– Próby udostępnienia tego typu statystyk podjęto w poprzedniej kadencji rady, jednakże nieskutecznie. Wierzę, że pan przewodniczący będzie zwolennikiem poddania pracy radnych publicznej ocenie i przychyli się do mojego wniosku – dodał. Jak się dowiedzieliśmy, z kuluarowych rozmów wynika, że nie wszystkim radnym zależy na takim rozwiązaniu. W gronie rajców są bowiem osoby, które bardzo rzadko zabierają głos na sesjach i nie składają żadnych interpelacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group