Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7826
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Baszta Grodzka do pilnego remontu?

Piątek, 24 kwietnia 2015, 7:43
Aktualizacja: Sobota, 25 kwietnia 2015, 7:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Baszta Grodzka do pilnego remontu?
Fot. Angela
Po zgłoszeniach o złym stanie technicznym drewnianych belek stanowiących konstrukcję jednej ze ścian zabytkowej Baszty przy ul. Grodzkiej w Jeleniej Górze, Miasto zleci wykonanie ekspertyzy z całą dokumentacją dotyczącą zabezpieczenia tego obiektu. Sprawa jest pilna, dlatego i od wykonawcy wymagane będzie natychmiastowe działanie. Termin złożenia ofert to przyszła środa (29.04).

Zapytanie ofertowe dotyczące wykonania ekspertyzy stanu technicznego wraz z dokumentacją projektową remontu elementów konstrukcyjnych Baszty Grodzkiej przy ul. Grodzkiej 16 w Jeleniej Górze zostało już oficjalnie opublikowane.

- W pierwszym etapie tego zadania wykonawca będzie musiał jak najszybciej wykonać ekspertyzę stanu technicznego tego obiektu i na jej podstawie prowadzone będą dalsze czynności – mówi Mariola Jakubów, naczelnik Wydziału Inwestycji UM w Jeleniej Górze. – Ta ekspertyza pokaże nam jaki jest faktyczny stan techniczny baszty. Wówczas podjęta zostanie decyzja co dalej. W razie potrzeby – wykonawca natychmiast przystąpi do zabezpieczenia obiektu, a jeśli nie będzie takiej konieczności, poczekamy do 10 sierpnia br. na przygotowanie całej dokumentacji projektowej remontu poszczególnych elementów konstrukcyjnych Baszty Grodzkiej – dodaje naczelnik wydziału inwestycji.

W najgorszym stanie jest jedna ze ścian baszty – ta z pruskiego muru, tzw. ściana szachulcowa z konstrukcją drewnianą.

- Obecnie obiekt nie jest już użytkowany, ostatni najemca zdał klucze jakiś czas temu. Jednak jest szansa, że zabytek będzie wykorzystywany. Euroregion Nysa chce wynająć basztę na swoją siedzibę – zapowiada prezydent M. Zawiła.
Nie wiadomo jednak kiedy miałoby to nastąpić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group