Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8036
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Basen w Miłkowie już czynny

Środa, 22 lipca 2009, 14:52
Aktualizacja: 15:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Basen w Miłkowie już czynny
Fot. Angela
Od dzisiaj ponownie został otwarty basen w Miłkowie. Można z niego bezpiecznie korzystać codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00. Sanepid potwierdza, że woda w kąpielisku jest już czysta. Na korzyść tego basenu przemawiają też niskie ceny wstępu.

Jak mówi Krzysztof Wiśniewski, właściciel basenu w Miłkowie, zamknięcie przez sanepid kąpieliska w miniony piątek ze względu na występującą tam dużą ilość bakterii było pierwszym tego typu przypadkiem od 14 lat, kiedy basen trafił w jego posiadanie.

Nie wiadomo też z czego wynikała ta sytuacja, bo woda w basenie jest codziennie przelewana, a przy samym wpływie do basenu jest uzdatniana chemicznie a przejrzystość wody sięga tam czterech metrów. Wyniki badań, do których próbki zostały pobrane w miniony poniedziałek, potwierdziły, że basen może zostać ponownie otwarty.

Wyniki badan wyszły pozytywnie, woda w basenie w Miłkowie jest czysta i można już z niego korzystać – powiedziała nam Ewa Czyżewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze. Właściciela basenu poinformowaliśmy, że kąpielisko może zostać ponownie otwarte.

Basen w Miłkowie wprowadził całodniowe bilety wstępu. Osoba dorosła za skorzystanie z pływalni zapłaci tylko 6 złotych, dzieci 4 złote a kolonie tylko 3 złote za cały dzień mokrego szaleństwa. Bilet wstępu umożliwia również wyjście i powrót na basen np. po kilku godzinach czy po obiedzie. Do dyspozycji pływających jest brodzik dla dzieci oraz plac zabaw. Kąpielisko w Miłkowie jest strzeżone przez ratowników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1340
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group