Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6116
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Basen przy Sudeckiej – sposób na upały

Wtorek, 30 lipca 2013, 10:59
Aktualizacja: 11:12
Autor: Adam Kieryluk/Angela
Jelenia Góra: Basen przy Sudeckiej – sposób na upały
Fot. Adam Kieryluk
W niedzielę (28 lipca) na jeleniogórskim basenie przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze padł frekwencyjny rekord ostatnich dwóch lat. Basen odwiedziło około 2,5 tysiąca osób. W tym tygodniu odwiedzających jest znacznie mniej, ale synoptycy zapowiadają słoneczne dni już w przyszłym tygodniu.

- Wszystko uzależnione jest od pogody – mówi kierownik jeleniogórskiego basenu Piotr Śliwa. - Najgorszy był początek sezonu, gdzie na basen przychodziło 20-30 osób. Na szczęście tegoroczne lato jest o wiele bardziej udane od poprzedniego. Szczególnie ostatnie dwa dni zapewniły nam takie obłożenie, że praktycznie nie było wolnego miejsca, by rozłożyć koc – dodaje kierownik. - Istnieje grupa stałych bywalców, ale przyjeżdżają również turyści. Ostatnio gościliśmy grupę z Niemiec. Byli także Hiszpanie, Japończycy, Turcy.

Basen odwiedzają też całe rodziny. Co ważne, osoby powyżej 60 roku życia oraz opiekunowie zorganizowanych grup mogą liczyć na bezpłatne wejście. Basen kusi również mniejszą ceną za bilet po godzinie 16.00, a dla osób uczących się i studiujących są bilety ulgowe.

- Wystarczy przyjść z ważną legitymacją szkolną lub studencką, aby móc skorzystać z oferowanej przez nas ulgi – dodaje kierownik ośrodka.

Za normalny bilet zapłacimy 12 zł, a za ulgowy 5 zł. Po godz. 16.00 bilet normalny kosztuje 6 zł, a ulgowy 2,5 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group