Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8944
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Basen otwarty od soboty (aktualizacja)

Sobota, 27 czerwca 2020, 11:20
Aktualizacja: Niedziela, 28 czerwca 2020, 6:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Basen otwarty od soboty (aktualizacja)
Fot. MOS
Tradycyjnie, pierwszy dzień wakacji oznacza otwarcie basenu miejskiego przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Międzyszkolny Ośrodek Sportu przygotował kąpielisko, z którego będzie można korzystać od soboty (27.06) od. godz. 10:00. Należy zwrócić uwagę na obostrzenia związane z reżimem sanitarnym – przedstawiamy regulamin obiektu.

„REGULAMIN KORZYSTANIA Z BASENU MIEJSKIEGO PRZY UL. SUDECKIEJ 59 W CZASIE PANDEMII - COVID-19”:

1. W ramach działań zapobiegawczych i profilaktycznych - w trosce o zdrowie klientów, w związku z zagrożeniem wywołanym pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 (Covid-19) wprowadza się do odwołania „Regulamin kompleksu basenów w okresie epidemii Covid-19 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu w Jeleniej Górze”, zwany dalej w skrócie „Regulaminem pływalni Covid-19”, który obowiązuje wszystkich użytkowników zespołu obiektów

2. Przed wejściem na teren kompleksu basenów należy zapoznać się z obowiązującymi regulaminami:
- niniejszym Regulaminem korzystania z basenu miejskiego przy ul.. Sudeckiej 42 w czasie epidemii Covid-19,
- Regulaminem kompleksu basenów Międzyszkolnego Ośrodka Sportu
Regulaminy dostępne są: na stronie www, w wyznaczonych miejscach basenu.

3. Wejście na teren strefy kompleksu basenów oznacza zapoznanie się i akceptację zapisów zawartych we wszystkich wymienionych w punkcie 2 regulaminach.

4. Zabrania się korzystania z basenu osobom z potwierdzoną infekcją koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, a także z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, w szczególności infekcji dróg oddechowych oraz z gorączką.

5. Na terenie basenów w jednej chwili może przebywać maksymalnie 1000 osób.

6. Na terenie całego obiektu basenowego obowiązuje zasada dystansu społecznego i utrzymywania minimalnej odległości od innych osób wynoszącej 2 m (dotyczy: niecek basenów wraz z torami, brodziku dla dzieci, zjeżdżalni, skoczni, plaży, strefy natrysków, szatni, stanowisk przy kasach, toalet i wszelkich ciągów komunikacyjnych).

7. Z obowiązku stosowania zasady zachowania dystansu społecznego w stosunku do siebie mogą być zwolnione osoby wspólnie zamieszkujące, np. rodzic z dzieckiem, małżeństwo. Jednakże osoby te razem są zobowiązane zachować odległość 2 m od pozostałych użytkowników na terenie całego obiektu.

8. Na terenie całego obiektu obowiązuje zakaz gromadzenia się. Wszyscy użytkownicy obiektu są zobowiązani do bezzwłocznego opuszczania pływalni, pomieszczeń i obiektu jak najszybciej po zakończeniu korzystania z usług.

9. Zakazuje się Klientom przebywania w obiekcie w godzinach innych niż godziny otwarcia dla Klientów.

10. Zasady opieki nad osobami nieletnimi na obiektach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu reguluje Kodeks Cywilny.

11. Wszystkich użytkowników zobowiązuje się do przestrzegania na terenie całego obiektu basenowego ogólnie przyjętych i rekomendowanych zasad przestrzegania higieny zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 (Covid-19) typu: częste mycie rąk (dezynfekcja), zachowanie odległości od innych, kichanie i kaszel w zgięcie łokcia.

12. Po wejściu do obiektu, niezwłocznie należy zdezynfekować dłonie wykorzystując w tym celu rozmieszczone i oznakowane w obiekcie dozowniki. Zaleca się również korzystanie z punktów do dezynfekcji rąk w innych miejscach (np. w toaletach).

13. Każdy użytkownik kompleksu basenu ma obowiązek noszenia maseczki ochronnej na całym terenie obiektu basenowego do momentu przebrania się. Po przebraniu każdy ma obowiązek pozostawienia swojej maseczki, zabezpieczonej w osobistym plecaku, torbie lub woreczku foliowym. Zabrania się pozostawiania maseczek bez zabezpieczenia. Maseczki jednorazowe należy wyrzucać do specjalnie wydzielonych pojemników na śmieci.

14. Przy kasie basenu może znajdować się tylko jedna osoba (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących, np. rodziców z dziećmi, małżeństw). Klienci są zobowiązani zachować odpowiedni dystans w kolejce do kasy zarówno na wejściu jak i wyjściu oraz respektować komunikaty i oznaczenia w tym zakresie.

15. Zaleca się stosowanie form płatności bezgotówkowych (np. kart płatniczych).

16. Każdy użytkownik ma obowiązek starannego umycia całego ciała przed wejściem na nieckę basenu.

17. Na basenie sportowym, na jednym torze (sektorze) mogą pływać maksymalnie 4 osoby z obowiązkiem zachowania dystansu. Obowiązuje ruch pływania prawostronny. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń ratowników i personelu obiektu w tym zakresie.

18. Na basenie podczas korzystania z atrakcji wodnych istnieje obowiązek zachowania dystansu społecznego. Brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia, skocznia mogą być używane tylko wtedy, gdy są przestrzegane zasady dotyczące odległości. W przeciwnym wypadku należy zachować dystans w kolejce lub jeśli nie jest to możliwe oddalić się i skorzystać z innego wolnego urządzenia. Zabrania się gromadzenia na nieckach basenowych zarówno w wodzie jak i poza nią.

19. Zabrania się wnoszenia i korzystania na basenie z jakiegokolwiek sprzętu wodnego i pływackiego.

20. Każdy użytkownik jest zobowiązany przestrzegać wszelkich poleceń oraz instrukcji wydawanych przez ratowników oraz personel obiektu basenowego, a także zastosować się do zaleceń wynikających z oznakowania obiektu czy komunikatów głosowych.

21. Zarządca basenu zastrzega sobie prawo do rezerwacji basenu w określonych godzinach i dniach na potrzeby realizacji celowych zajęć z zachowaniem warunków bezpieczeństwa służącym nierozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 (Covid-19). Każdy użytkownik przed planowaną wizytą na basenie jest zobowiązany do przeczytania aktualnych komunikatów dotyczących rezerwacji torów czy urządzeń na basenie.

22. Gdy maksymalny limit ilości osób przebywających w tej samej chwili na basenie zostanie osiągnięty wówczas sprzedaż biletów na basen zostanie wstrzymana, a Klienci przed kasami będą oczekiwać do momentu, gdy personel kasjerski wznowi sprzedaż.

23. Powyższy Regulamin został opracowany w oparciu o „Wytyczne dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce” ogłoszone przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny w dniu 1 czerwca 2020r.

Twoja reakcja na artykuł?

12
20%
Cieszy
28
47%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
16
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
858
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group