Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 6097
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Barwny korowód z Marysieńką i Sobieskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 25 sierpnia 2010, 7:25
Aktualizacja: Czwartek, 26 sierpnia 2010, 8:29
Autor: M.
Fot. M.
Dziś około południa na placu Piastowskim będzie można poczuć przedsmak spektaklu „U wód. Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic”. W ramach działań marketingowych uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze” zaprezentują przechodniom taniec dworski.

Na dziś współorganizator LWT, Zdrojowy Teatr Animacji, zapowiedział konferencję prasową, po której w centrum Cieplic odbędzie się dworski happening. Marysieńka wraz ze świtą pójdzie w tan w dworskich rytmach. Będą także rozdawane ulotki. – Powiesimy plakaty oraz będziemy zachęcać przechodniów, aby zrobili sobie zdjęcie z królową Marysieńką – mówi Beata Brzozowska, która zajmuje się marketingiem.

Młodzi adepci sceny mają już barwne stroje i kolorowe maski weneckie. Zespół instruktorów (Lidia Lisowicz, Dorota Bąblińska-Korczycka, Agnieszka Kadłubowska oraz Wojciech Badziak) wciąż pracuje z młodymi aktorami i doskonali trzy epizody, z których będzie się składało widowisko. Już wiadomo, że parada i spektakl odbędą się w promieniach zachodzącego słońca. Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 20 na placu Piastowskim.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Ryba 25-08-2010 8:07
To by sie zgadzalo. Wypicie zbyt duzej ilosci Sobieskiego z Marysienka szczegolnie gazowana grozi "barwnym korowodem". ;)
~padalec 25-08-2010 8:24
"Marysieńka...rzuci się w tan (...) ". Mam nadzieje , że wytrzyma do końca spektaklu . A co mają maskie weneckie do Cieplic i królowej ?
Piipi Jelonkowa 25-08-2010 10:43
~PIĘKNY ..Talent ! .. fotki wprowadzają w atmosferę przygotowan do spektaklu ! ~BRAVO ! .. dla fotografa - M
~Tutejszy 25-08-2010 17:28
Brawo dla M za zdjęcia, aż miło oglądać. Coś się z nich dowiedziałem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group