Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8371
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Barwny korowód z Marysieńką i Sobieskim

Środa, 25 sierpnia 2010, 7:25
Aktualizacja: Czwartek, 26 sierpnia 2010, 8:29
Autor: M.
JELENIA GÓRA: Barwny korowód z Marysieńką i Sobieskim
Fot. M.
Dziś około południa na placu Piastowskim będzie można poczuć przedsmak spektaklu „U wód. Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic”. W ramach działań marketingowych uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze” zaprezentują przechodniom taniec dworski.

Na dziś współorganizator LWT, Zdrojowy Teatr Animacji, zapowiedział konferencję prasową, po której w centrum Cieplic odbędzie się dworski happening. Marysieńka wraz ze świtą pójdzie w tan w dworskich rytmach. Będą także rozdawane ulotki. – Powiesimy plakaty oraz będziemy zachęcać przechodniów, aby zrobili sobie zdjęcie z królową Marysieńką – mówi Beata Brzozowska, która zajmuje się marketingiem.

Młodzi adepci sceny mają już barwne stroje i kolorowe maski weneckie. Zespół instruktorów (Lidia Lisowicz, Dorota Bąblińska-Korczycka, Agnieszka Kadłubowska oraz Wojciech Badziak) wciąż pracuje z młodymi aktorami i doskonali trzy epizody, z których będzie się składało widowisko. Już wiadomo, że parada i spektakl odbędą się w promieniach zachodzącego słońca. Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 20 na placu Piastowskim.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group