Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5958
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bardzo złożona praca wydziału komunikacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 7:59
Aktualizacja: Środa, 16 marca 2011, 16:11
Autor: RED
Samochodów w Jeleniej Górze jest coraz więcej. Tłoczno robi się nawet na w miarę spokojnych uliczkach. Na zdjęciu – ul. Jelenia.
Fot. TEJO
Sto decyzji dziennie, odpowiadających ostrym normom prawa, wydaje wydział komunikacji jeleniogórskiego urzędu miejskiego. Powód: rośnie liczba aut i innych pojazdów mechanicznych. W Jeleniej Górze zarejestrowano ponad 37 tysięcy aut osobowych na ponad 84 tysiące mieszkańców.

Pracownicy tylko tego jednego wydziału podejmują corocznie w imieniu miasta prawie 20.000 przeróżnych decyzji – czytamy w urzędowym komunikacie.
- Są wśród nich w miarę proste, jak wydanie prawa jazdy, ale też jego cofnięcie, zatrzymanie, decyzja o ponownym skierowaniu kierowcy na badania, itp.

Zespół urzędników wydziału komunikacji jest bardzo obciążony pracą – wynika z nadesłanych nam danych. W ubiegłym roku wydano 4.701 tablic rejestracyjnych, a ta procedura wymaga sprawdzenia co najmniej kilku dokumentów i bardzo precyzyjnej ich weryfikacji, co zajmuje przeciętnie kilkanaście minut. Jeśli przyjmiemy, że w roku jest nie więcej, niż 240 dni pracy, to oznacza, że każdego dnia w tej komórce magistratu podejmowanych jest i udokumentowanych prawie sto decyzji, które muszą odpowiadać ostrym normom prawa.

Analizując statystyki można obserwować trendy w lokalnej motoryzacji, m.in. wynikające z faktu, że w 2010 r. przyjęto w Jeleniej Górze 1.747 pojazdów z Unii Europejskiej, zatrzymano 1.188 dowodów rejestracyjnych pojazdów, itp. Liczba aut i innych pojazdów mechanicznych stale rośnie. W 2009 r. ulicami Jeleniej Góry jeździły zarejestrowane tu: 37.194 samochody osobowe. 294 autobusy, 5.775 ciężarówek, 1441 motocykli i 739 motorowerów i skuterów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~ra 31-01-2011 8:15
Polska, a Niemcy i Rosja Polska stoi dzisiaj na przeciwnym biegunie realizmu finansowego i gospodarczego niż nasi potężni sąsiedzi: Niemcy i Rosji. I nie mówię tu Gazociągu Północnym odcinającym Świnoujście i dorzecze Odry od basenu Morza Bałtyckiego. Nie zająknę się nawet o niekorzystnym kontrakcie gazowym podpisanym z Rosjanami. Mam na myśli cięcia w Niemczech w wydatkach państwa wprowadzone już przed kilku laty, ograniczenie zarobków dla obcokrajowców i plany drenażu polskiej siły roboczej, czy doktrynę Rosjan wykorzystania dostaw gazu i ropy w poszerzaniu wpływów politycznych. Przewidywany wyjazd zarobkowy setek tysięcy Polaków do Niemiec pogłębi zapaść demograficzną i zwielokrotni ukryty dług systemu emerytalnego. Z drugiej strony oczywista wspólnota interesów gospodarczych Niemiec i Rosji przechodzi niezauważona przez rząd Tuska i Pawlaka. Godzimy się bez protestu płacić za gaz i ropę najwyższą cenę w Europie. Nie krzyczymy w Unii Europejskiej na jawne szachrajstwa z dostawami
~@ 31-01-2011 8:26
kraj coraz biedniejszy a aut coraz więcej?
~jeleniogorza 31-01-2011 8:33
Wydział komunikacji jeszcze by przyspieszył gdyby panie rejestrujące samochody nie musiały latać do naczelnika po podpisy przy rejestracjach. W innych wydziałach pracownicy mogą podpisywać decyzje. Można by też było przyjąć ze 2 osoby to robota by szła szybko, a nie stanie po 3-4 godziny w kolejkach
~ojjj 31-01-2011 8:39
biedni urzędnicy , (głaszcze po głowie) . Co dziennie listonosz musi roznieść worki poczty dla tysięcy osób , murarz na budowie chodzi po schodach z cegłami 12 godzin w lato , kierowca ma do przejechania w ciągu paru dni 5000 km . Praca jak praca . Do roboty i nie narzekać , cieszyć się
~Gość 31-01-2011 8:44
ale przecież jest komputeryzacja i to niby na skale XXI wieku ,a co mają powiedzieć w Niemczech ,czy też USA jeśli tam się rejestruje o dwa ,a nawet nieraz 3 razy więcej samochodów i tam nie narzekają tak jak tu ,a nasze panie z wydziału komunikacji to już porażka totalna byle przecinka sie czepią ,jak komuś jest tak ciężko w tej pracy jak tym biednym paniom ,to zapraszam na kasy do Tesco poczują smak prawdziwej pracy .
~Też coś 31-01-2011 8:49
100 decyzji dziennie to chyba wydaje cały wydział, a tam jest zatrudnionych przynajmniej 15 pracowników. Wniosek prosty jeden pracownik wydaje jedną decyzję na godzinę z przerwą na śniadanie. To chyba nie tak ciężko?
~Gość 31-01-2011 8:50
ale przecież jest komputeryzacja i to niby na skale XXI wieku ,a co mają powiedzieć w Niemczech ,czy też USA jeśli tam się rejestruje o dwa ,a nawet nieraz 3 razy więcej samochodów i tam nie narzekają tak jak tu ,a nasze panie z wydziału komunikacji to już porażka totalna byle przecinka sie czepią ,jak komuś jest tak ciężko w tej pracy jak tym biednym paniom ,to zapraszam na kasy do Tesco poczują smak prawdziwej pracy .
~ 4-08-2018 21:15
do: ~Gość (8:50)
Ne masz pojęcia o czym piszesz....
rymcycymcy 31-01-2011 9:07
Każdy z nas podejmuje nieustannie ważkie decyzje ...przed chwilą zrezygnowałem ze szczypiorku na kanapce ! :) ...a to oznacza, że będę dzisiaj bardziej kontaktowy w realu ! :)
~upierdliwy 31-01-2011 9:10
a cały czas się dopominam weryfikacji zezwoleń inwalidzkich ,są powydawane zdrowym ludziom,tylko że się ma znajomości u lekarza.
~bzdura!!!!! 31-01-2011 9:14
ostatnio jak rejestrowałem auto zakupione w polsce mając książkę pojazdu i dowód polski i tak musiałem napisać pani wniosek w którym powieliłem kolor auta typ nadwozia,pytam po co panie czytać nie umieją??? płakać się chce jak tam mam iść! panie są niezadowolone bo mają teraz drzwi z szybami za dobrych czasów petenci nie mogli zaglądać przez drzwi ;) kiedyś rejestrowałem auto u niemców tam nawet nie potrzeba umowy kupna tylko książkę auta i mały dowód nikt nie robi problemu, ale u nas zwłaszcza w jeleniej górze P.Wojcik (chyba nazwiska nie przekręciłem jeżeli tak to przepraszam) ma swoje przepisy!!!!! chce być świętszy od papiarza, ponadto nie ma ich co żałować czy was w pracy ktoś żałuje mnie nikt oni maja dobre posadki i płace pewnie też i dlatego niech pracują żadna łaska, przynajmniej będą miały mniej czasu na czaty!!!!!!!!
~lizing owiec 31-01-2011 9:25
Wójcik musi odejść! Proszę zwrócić uwagę na auta ciężarowe w naszym mieście - część z nich jest zarejestrowana w Legnicy, w Lubinie a są to samochody których pan Wójcik nie chciał rejestrować w JG. Dlaczego? Bo mu nie pasowały kwity do "jego przepisów". A w LG czy Lubinie rejestrują na tych samych kwitach bez problemów. A jak myślicie gdzie idą wówczas pieniądze z podatków drogowych? No nie na nasze asfalty tylko na asfalty zagłębia miedziowego.
NICpoŃ 31-01-2011 10:05
Jaki jest cel tego artykułu i komunikatu? Bo jeżeli ma on zmienić wizerunek urzędu i jego "strategicznego" wydziału to spece od promocji i doradca od wizerunku dali .... Kogo z nas obchodzi ilość decyzji... Napiszcie lepiej o ilości dziur w drogach przypadających na metr kwadratowy w przeliczeniu na mieszkańca z trzymiesięczną perspektywą załatania. To będzie temat :)
~ROMUALD 31-01-2011 10:32
WÓJCIK DO WYMIANY,CO W NIM JEST TAKIEGO ŻE NIKT GO ZE STOŁKA NIE ZRZUCI,KIEDYŚ WYSŁAŁ MNIE DO SŁUBIC DO WYDZIAŁU KOMUNIKACJI BO TAM AUTO BYŁO KUPIONE ,PO ZAŚWIADCZENIE O ROKU PRODUKCJI AUTA ,W DOWODZIE REJESTRACYJNYM BYŁO WYDRUKOWANE NA ZGIĘCIU I SIĘ WYTARŁO,ZAPYTAŁEM CZY NIE MOŻNA TELEFONICZNIE LUB FAXEM TEGO ZAŁATWIĆ,POWIOEDZIAŁ ŻE NIE,W SŁUBICACH TO KOBITKI W URZĘDZIE ZA BRZUCHY ZE ŚMIECHU SIĘ TRZYMAŁY ŻE TAKI GOŚĆ U NAS TRZĘSIE WYDZIAŁEM,ABSURD !WÓJCIK PRECZ !!!
~ra 31-01-2011 10:39
Widzisz romuald on to musi być ucho. było ich dużo nawet ORmo se założyli . A dzisiaj KIcha. Byłem w zomo byłem w Ormo teraz jestem za platformo.
~wbb 31-01-2011 10:40
Ten urzędowy komunikat to wyszed l ot tak sobie czt po to by usprawiedliwić jakby nie było jedyny Wydział UM w którym stoi kilka godzin przed zapowiadaną przez Prezydenta restrukturyzacją?Pan Wójcik przeżył kilku prezedentów i niejedną restrukturyzacje wiec wie,że najlepszy jest atak od razu i to we wszystkich mediach jeleniogórskich(eletronicznych).Wydają dużo deczyzji,samochodów coraz wiecej,obciązeni do granic wytrzymałości urzędnicy oto obraz malowany przez komunikat urzędu.Szkoda tylko,że w tym komunikacie nie jest napisane,co zrobił szef tego Wydziału przez ostatnie 20 lat kapitalizmu,żeby obywatel m.Jelenia Gora był sprawnie i szybko obsługiwany bez 3-4 godzinnego oczekiwania?Tłumaczenie,że przybyło pojazdów jest conajmniej Smieszne!Tłumaczenie jak za komuny to nie my,to trudności obiektywne i ci nieszcześni petenci,żeby ich było jeszcze mniej, to by było super!
~deremaut 31-01-2011 10:49
Cel artykułu jest następujący: W związku z zapowiedzianymi cięciami kosztów personalnych i zwolnieniami urzędników, które to zapowiada prezydent Zawiła urzędnicy miejscy zaczynają bać się o swoje stołki i zaczynają wynajdować powody sensu istnienia swoich miejsc pracy. I tym samym urzędnicy komunikacji pokazali tylko kilka suchych cyfr, które i tak niewiele mówią. Może myśleli, że zrobią tym wrażenie na czytelnikach. W myśl zasady, że pies , który szczeka nie gryzie, mam wrażenie że pierwsi o swoje miejsca pracy zaczynają krzyczeć Ci, którzy najmniej mają do roboty. I nie mam tu na mysli tylko pracowników tego jednego wydziału
~jeleniogorza 31-01-2011 10:54
Do lizing owiec ma rację, sam rejestrowałem samochody w legnicy bo w jg wójcikowi wiecznie dokumenty nie pasowały i to nie tylko przy ciężarówkach, osobówki dokładnie to samo. Panie są załamane od kiedy mają szklane drzwi bo nie można sobie kawek i śniadanka spożywać kiedy się chce. Nawet chowanie za monitorem i kalendarzami nie pomaga.
~colombo 31-01-2011 10:54
mi tez kazal zweryfikowac bo na czesci papierow bylo jednej cyferki za malo czy za duzo,a to wiazalo sie z wyjazdem do wloch bo stamtad byl pojazd,ale jako colombo bylem sprytniejszy i sam to zweryfikowalem swoim sposobem bo techika drukarska dzisiaj dobra i zarejestrowali bez jakniecia.a poza tym to praca czyni wolnym.
~krisstoforsk 31-01-2011 11:12
Jakie jest przesłanie tego artykułu? Promocja wydziału komunikacji? Czy też podkreślenie jaki to ważny jest naczelnik tego działu? Może boi się nadchodzących zmian naczelników? Ja podejmuję sam więcej niż 100 ważnych decyzji dziennie i jakos nie potrzebuje takiego medialnego rozgłosu...
~1234tomek 31-01-2011 11:28
Mi kazał jechać do Essen po nową umowę kupna auta bo mu się oryginał nie podobał (Niemiec sam ja przy mnie własnoręcznie pisał, US i UC nie miały do niej żadnych zastrzeżeń), na drugi dzień przyniosłem "własoręcznie wyprodukowaną umowę" taką ładną, wydrukowaną z netu i przeszła bez problemów. Też się zastanawiam co tego Pana trzyma przy stołku tyle lat skoro jest działalność jest sławna w całej JG okolicach........
~Gucci 31-01-2011 11:30
Ten artykuł jakiś bez sensu i bez puenty. Żenuaaa
~laweciarz 31-01-2011 11:45
Sam tytuł już powala z nóg!!! jestem ciekawy na czym polega ta złożona i ciężka praca...chyba na parzeniu kawy i odliczaniu czasu do przerwy!!!sposób w jaki funkcjonuje ten urząd jak i inne w kraju to jest totalna katastrofa...weźmy np zarejestrowanie auta sprowadzonego z zagranicy,przy mocno wiejących pomyślnych wiatrach uda nam się to zrobić w 7 do 10 dni !!!!pomijając już fakt ze trzeba się najeździć dodatkowo po urzędach celnym i skarbowym wybrać się na pocztę!!!(no przecież wszyscy muszą zarobić) ,w Niemczech wszystko załatwia się w jednym miejscu(opłaty+wyrobienie nowych dokumentów+tablice)i zajmuje to nie więcej jak 1 godz łącznie ze staniem w kolejce :) i nie pisze tu o zwykłym przerejestrowaniu niemieckiego auta..tylko o sprowadzonym do Niemiec z innego kraju Europy!!!!w J.G przerejestrowanie auta trwa do miesiąca!!!wypisanie nowego dowodu i wpis do ksiązki pojadzów jak widać to niesamowicie czasochłonne zajęcie...i pomyleć ze mamy XXI wiek
~nauczyciel 31-01-2011 12:22
mi też w pracy dokładają roboty i żyje...
~ 31-01-2011 12:26
Zobaczymy czy dotrzyma słowa Pan Prezydent Zawiła. Obiecał zrobić porządek z nadmiernej ilości brudnych psychicznie urzędników. Resztę można sobie przeczytać w bardzo mądrym poście 31-01-2011 10:49 | ~deremaut |
~bonio 31-01-2011 12:48
Czy Wy ludzie wiecie o czym piszecie???? Muszę stanąc w obronie Pań z Wydziau komunikacji.Bardzo często jestem klientem,a pracujące tam panie nie maja lekko.Czeto do toalety lecą biegusiem bo nie maja czasu,nie mówiac juz o piciu kawek czy sniadanku.Widzieliscie gdziekolwiek karteczke przerwa na sniadanie???? Wyluzujeci!!!!!
~zenekKUĆBA 31-01-2011 13:04
PSIOCZYSZ NA URZĘDNIKÓW,A JA NIE CHCIALBYM SIE Z NIMI ZAMIENIC.DZIEWCZYNY NAPRAWDE TAM MAJA CIEZKO,WIDZE CO SIE DZIEJE WSZYSTKO W BIEGU A JESZCZE MUSZA ZNALESC CZAS NA USMIECH I OBSLUGE UPIERDLIWYCH KLIENTOW.TAM SIE POWINNO DOLOZYC PRACOWNIKÓW.W INNYCH WYDZIALACH SIEDZA I NIC NIE ROBIA TO DO KOMUNIKACJI ICH
~kem 31-01-2011 13:17
Czym się różni dokładna weryfikacja dokumentów od weryfikacji mniej dokładnej ? Czy za dokładną weryfikację urzędnik ma dostać więcej piniendzy ???? "Od nendzy do piniendzy" - to cytat z filmu.... Czerwony dziennikarzyk chyba nie wie co napisać, nie wie że w pracy się pracuje, a kawę pije się w kawiarni ? Ja mam dziś wolne. Co pracusie żal Wam ?
~zenekKUĆBA 31-01-2011 13:36
PSIOCZYSZ NA URZĘDNIKÓW,A JA NIE CHCIALBYM SIE Z NIMI ZAMIENIC.DZIEWCZYNY NAPRAWDE TAM MAJA CIEZKO,WIDZE CO SIE DZIEJE WSZYSTKO W BIEGU A JESZCZE MUSZA ZNALESC CZAS NA USMIECH I OBSLUGE UPIERDLIWYCH KLIENTOW.TAM SIE POWINNO DOLOZYC PRACOWNIKÓW.W INNYCH WYDZIALACH SIEDZA I NIC NIE ROBIA TO DO KOMUNIKACJI ICH
~misiek67 31-01-2011 13:44
dać wiecej ludzi do komunikacji!!! wtedy będzie szybko i sprawnie,chociaż nie ma co narzekać jedxciedo Łodzi lub Wroclawia tam zobaczycie ile trwa rejestracja.To jest nasza domena narzekać i nic wiecej.Ciekawe który chcialby sie zamienic
~leo 31-01-2011 13:55
w tamtym roku rejestrowałem samochód w tym urzędzie i mam jak najgorsze zdanie o jego pracy. we wrocławiu rejestrację można załatwić po pracy bez kolejek, szybko i sprawnie. w jeleniej czas stanął w miejscu i nic się nie zmieniło od 20 lat!!!
~trew 31-01-2011 13:57
Pan Wójcik ma skłonności do nadinterpretacji prawa. Pan Wojcik uważa że wydział rejestracji pojazdów jest po to aby WYŁAPAĆ POJAZDY KTÓRE MOŻNA NIE ZAREJESTROWAĆ Z JAKIEGOŚ POWODU. Otóż Panie Wójcik ... Pan jesteś od tego by REJESTROWAĆ POJAZDY!!! Nagminne są żądania Pan Wójcika przedstawiania różnego rodzaju papierków, najczęściej WYMYŚLONYCH przez niego np. dokument wyrejestrowania skutera z Włoch ... TAKI DOKUMENT NIE ISTNIEJE!!! Albo DOWÓD Rejestracyjny SKUTERA Z Belgii ... tam skutery nie mają nawet tablic rejestracyjnych (być może już mają, ale 3 lata temu nie miały). Pan Wójcik ma problem z głową ... wydaje mu się że pełni funkcję INSPEKTORA tropiącego PRZESTĘPCÓW ... tymczasem jest zwyczajną biurwą.
~ 31-01-2011 14:12
myślę że bonio, zenekkućba, misiek67 to jeden żałosny typ który ma znajomą w uk. i punkty bije, pajac!!!! otwórz oczy chłopie one ze wszystkim maja problem, młodych dać na stanowiska
~misiek67 31-01-2011 14:12
dać wiecej ludzi do komunikacji!!! wtedy będzie szybko i sprawnie,chociaż nie ma co narzekać jedxciedo Łodzi lub Wroclawia tam zobaczycie ile trwa rejestracja.To jest nasza domena narzekać i nic wiecej.Ciekawe który chcialby sie zamienic
~szyper 31-01-2011 14:55
przyjac system rejstraci aut jak w angli
~jeleniogorza 31-01-2011 14:59
Do misiek67 tak się składa, że we wrocławiu rejestrowałem samochody i nie schodziło mi dłużej niż godzina na rejestrację i jeszcze do tego mogłem w tym czasie zjeść obiad. bo mają system numerkowy wprowadzony i podany jest przewidywany czas oczekiwania na rejestrację.
~Greg 31-01-2011 17:09
Ostatnio przeżyłem szok będąc w wydziale komunikacji na ul. Sudeckiej. Godzina 13:00, wchodzę. Kolejka (no dobra, to akurat można ścierpieć). Ale zaraz...Żeby zostać obsłużonym w jednym pokoju, trzeba się najpierw "zarejestrować" w drugim (oczywiście dopiero na następny dzień). Także dla naszego komfortu stoimy w kolejkach: 1. do rejestracji 2. do własciwego pokoju 3. do kadsy. A w kasie...Moja żona przeszkodziła Pani, która akurat jadła sobie zupkę chińską. Żona powiedziała:"Przepraszam bardzo że przeszkadzam w obiadku" :) (Pora Obiadkowa już dawno minęła). Thank's God ta kobieta nie usłyszała. Nadmienię jeszcze, że w tym wydziale pracuje wiele Młodych osób. Więc do decyzji internautów pozostawiam pytanie: czy to system informatyczny jest zły, czy ludzie na tych stanowiskach? Pozdrawiamy serdecznie Panią z kasy ! siorb, siorb :)
~pero 31-01-2011 17:09
W starostwie nie ma takich problemów. CVały problem w organizacji [pracy, ale jak ktoś myśli, że świat zatrzymał się w 1990 r. to tak jest. Trzeba tam odkurzyć. Urząd jest dla petenta anie odwrotnie. Jeżeli chodzi o Panie to obsługa jest super i rzyczę sobie takiej w każdym wydziale. Pozdrawiam Panie ale kierownika nie.
~Iza 31-01-2011 17:12
Pan Wójcik jest do wywalenia od 10 lat albo i lepiej. Nie trzeba szukać Legnicy czy Wrocławia, wystarczy przyjrzeć się różnicy pomiędzy pracą wydziałów komunikacji w Urzędzie Miasta i w starostwie - niebo a ziemia. Chyba na podstawie tych samych przepisów działają, prawda? Tak się składa, że ludzie rejestrujący auta zagraniczne najpierw przychodzą do mnie - i moje pierwsze pytanie brzmi "Gdzie będzie rejestracja?" Jeśli w UM, muszę przetłumaczyć te sekcje dokumentu, na których pisze wielkimi literami "Ta część nie stanowi dowodu rejestracji pojazdu" (= odcinki dla złomiarzy, dla wydziału eksportu pojazdów itd), bo inaczej pan Wójcik uzna, że dowód nie jest kompletny i pogoni człowieka do mnie jeszcze raz. A wzór dokumentu przekazany przez MSWiA leży spokojnie w którymś segregatorze Wydziału - wystarczyłoby przeczytać i zrozumieć. Dziękuję za troskę o moje wpływy z tłumaczeń, panie Wójcik, ale dlaczego kosztem obywateli? To nie pan wydaje zbędnie 25 zł za każdym razem, prawda? Szkod
~agnes sorel 31-01-2011 17:48
i bardzo dobrze!!!!! niech pracują a nie tylko sie obijaja w tych urzedach!!!!
~ 31-01-2011 18:13
Niektórych ponosi tu fantazja ;) to, że są zapisy w Starostwie jest akurat dobre, bo wiem kiedy mogę przyjść i wiem że zostanę obsłużony. A nie takie czekanie nie wiadomo ile i słuchanie dennych komentarzy na korytarzu, że kawusie piją , rurki palą itp. Są telefony, żeby się dowiedzieć co i jak załatwić i kiedy. Mają okreslone warunki i przepisy, to się musza stosować-proste. Za wcinanie śniadania biora się jak nie ma nikogo pewnie, a jak już ktoś wejdzie to nie mówia"prosze wyjśc bo mam porę obiadową", tylko obsługują. A co ma do tego wszystkiego to ,że pracuja tam młode osoby to już wogóle nie rozumiem...jakaś rotacja musi być. Ale wg niektórych "baby z urzedu" zawsze są złe...bo to "baby z urzędu". To jest mylne przekonanie osób o ograniczonej świadomości i tyle :) pozdrwiam wszystkie urzedniczki, młodsze, starsze, kolorowe ;)))
~Janosik 31-01-2011 18:54
do roboty urzędasy a nie narzekać tylko ,jak wam praca nie pasuje to na bezrobotne ,a gwiazdy z wydziału komunikacji to pierwsze do wymiany ,wredne babska ,aż nie miło tam iść i co kolwiek załatwić ,takie żmije.
~@ 18:13 31-01-2011 19:01
Czyli WK w Urzędzie Miasta i w starostwie obowiązują odrębne przepisy??? A to ciekawe... Bo domagają się od ludzi zupełnie innych rzeczy. I inaczej mają pracę zorganizowaną. To pewnie też kwestia przepisów??? A ja durna myślałam, że to kwestia wiedzy i umiejętności naczelnika wydziału. Mea culpa...
~ 31-01-2011 19:58
w komunikacie jest mania wielkości liczb, tak jak mania wielkości i ważności Pana Naczelnika Wójcika. Ja też po 3 krotnym podejsciu do rejestracji w tym wydziale, zrezygnowałem i zarejestrowałem w innym mieście. Pan Wójcik jest niezatapialny, tak samo jak Pan Kasztelan z MPGKiM, jak Pan Woźniak z MZK, jak Pan Jastrzębski z WODNIKA.
ebee 31-01-2011 21:23
Dlaczego nikt nie użala się nad Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego przy ul. Sudeckiej. Skandaliczne warunki pracy, zaduch i ciasnota, ale....poziom obsługi EUROPEJSKI. Kompetentna kadra, rejestracja na godzinę, żadnych kolejek, profesjonalna obsługa. Dlaczego zadufany Pan Wójcik mający petenta z za nic, niekompetentny i opryskliwy pracuje w salonach. U niego petent jest nikim. To kolejny dowód wypaczonej władzy w tym mieście. Pozdrawiam, EBEE
~Shakalaka. 31-01-2011 21:23
..osobiście nie miałem nieprzyjemności, ale też słyszałem same negatywy co do pana W., ale skoro tak to dlaczego nikt nie składa skarg na niego do Prezydenta JG ? Wydział Komunikacji U.M. to nie jest prywatna firma pana W. i nie ma prawa do nadinterpretacji i okazywania woli łaski, plecam pisanie skarg, to on jest dla nas a nie my dla niego, to z naszych podatków jest utrzymywany, nikt nie jest do obalenia, no prawie nikt, z wyjątkiem ojca dyrektora... ;-)
~@ 31-01-2011 21:59
Swoją drogą - to miło wiedzieć, że ludzie w Wydziale Komunikacji... po prostu pracują! Że trzeba decydować? Zdarza się, tak, jak Dyrektorowi, który na wczasach pod gruszą segregował z nudy kartofle. Padł pod wieczór, ponieważ...co katrofel - to decyzja...Nikt nie ma lekko!
~kkk 31-01-2011 22:41
zgadzam się dużej mierze z wypowiedziami panów odnośnie pracy tego urzędu ale nie wszystkie ogniwa tam szwankują panJ,W jest persona non grata tego urzędu i prezydent powinien głęboko się nad tym zastanowic w dobie restrukteryzacji zatrudnienia ,powiem tak ....WYWAIC GNOJA NA ZBITY PYSK i tym na pewno zyska sobie rzesze wdzięcznych wyborców .
~ 31-01-2011 23:19
No to tyle negatywów dostał Wójcik, więc do roboty Panie Zawiła.
~Jola 1-02-2011 14:29
nie przesadzajcie
~ 4-08-2018 21:18
to inne czasy, praca w urzędach również inna, stresująca za marne pieniądze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group