Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6343
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bardzo tanie czytanie

Środa, 20 września 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Bardzo tanie czytanie
Fot. Angelika Grzywacz
W ramach tegorocznej akcji "Książka za grosik" przy ulicy Bankowej sprzedanych zostało ponad pięćset pozycji. Kolejne czekają na swoich nowych właścicieli na placu Piastowskim.

Czasu na zakupienie książek jest niewiele. Kiermasz na placu Piastowskim, który kończy tegoroczną akcję wyprzedaży książek, potrwa tylko trzy dni.
Przed siedzibą Grodzkiej Biblioteki Publicznej zakończył się we wtorek.

– W tym roku zebrałyśmy prawie tysiąc złotych, które przeznaczone zostały na zakup nowości – mówi Irena Kuliberda, kierownik działu gromadzenia i opracowywania zbiorów.

Wśród sprzedawanych woluminów każdy miłośnik czytania może znaleźć coś dla siebie.
– Jest literatura dzięcięca, popularno-naukowa, literatura piękna i wiele innych. Mieszkańcy mogą uzupełnić swoje zbiory o brakujące części, które kiedyś im zaginęły. Prowadzimy, bowiem, sprzedaż również zdekompletowanych dzieł. Cena jest naprawdę symboliczna, więc warto skorzystać – zachęcają organizatorzy.

W ubiegłym roku udało się zebrać około ośmiu tysięcy złotych. – W tym roku środków na nowe pozycje, które miały się pojawić na półkach naszej biblioteki, będzie znacznie mniej – mówi Irena Kuliberda.

Dla tych, którzy nie zdążą dotrzeć na plac Piastowski, biblioteka grodzka ma dobrą wiadomość. Książki sprzedawane będą przez cały rok w poszczególnych filiach GBP.
Niestety, już po kiermaszu będzie mniejszy wybór, jednak warto przejrzeć ofertę tanich książek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group