Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3422
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Bardzo smutna delegacja

Środa, 14 kwietnia 2010, 8:00
Aktualizacja: 8:00
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Bardzo smutna delegacja
Fot. Karolina
W Szklarskiej Porębie mieszkańcy i przyjezdni goście cały czas pamiętają i modlą się w intencji Pary Prezydenckiej oraz pozostałych Ofiar sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem. W mieście powiewają biało–czerwone flagi z kirem, a Księga Kondolencyjna zapełnia się kolejnymi wpisami. Dzisiaj w nocy wyruszy także autokar z delegacją do Warszawy. Są wolne miejsca.

Delegacja, składająca się z przedstawicieli samorządu, pracowników magistratu oraz mieszkańców miasta pojedzie do stolicy, aby złożyć hołd Prezydentowi Ś.P. Lechowi Kaczyńskiemu, jego małżonce Ś.P. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkim Rodakom, którzy towarzyszyli Prezydentowi podczas tragicznej podróży do Smoleńska. Wyjazd zaplanowano na dzisiaj o godz. 24.00, a powrót następnego dnia, czyli 15 kwietnia br.

Władze miasta informują, że są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup okolicznościowego wieńca. Szczegółowych informacji na temat wyjazdu udziela pani Joanna Osińska z Referatu Organizacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Szklarskiej Poręby (nr tel. 075 75 47 735). Przy wejściu do magistratu od dwóch dni wystawiona jest Księga Kondolencyjna, do której cały czas można się wpisywać.

Na pierwszych stronach znajdują się fotografie wszystkich Ofiar sobotniej katastrofy. Potem wpisy burmistrza miasta pod Szrenicą, przewodniczącego rady miejskiej, radnych i mieszkańców oraz przyjezdnych gości. „Wielka tragedia. Kolejny raz straciliśmy kwiat inteligencji narodu polskiego. Ogromna strata dla Polski. Jestem wstrząśnięty. Brak słów, które mogą opisać mój ból i żal... Łączę się w bólu z rodzinami tragicznie zmarłych. Cześć ich pamięci” – pod tymi słowami podpisał się Arkadiusz Wichniak.

Obok księgi stoi czarno-białe zdjęcie Pary Prezydenckiej, Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy dzielili wspólne życie przez 32 lata. Powyżej ustawiono dwie flagi w narodowych barwach z czarnymi kirami. Takie same powiewają na budynkach, w oknach, a nawet sklepowych witrynach w całym mieście. Ludzie łączą się w bólu z rodzinami, przyjaciółmi i współpracownikami 96 tragicznie zmarłych osób. Część mieszkańców śledzi kolejne informacje podawane w mediach, a innych widać w drodze do pobliskich kościołów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group