Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6671
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bardzo rodzinnie z policją

Sobota, 26 lipca 2008, 15:52
Aktualizacja: Niedziela, 27 lipca 2008, 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bardzo rodzinnie z policją
Fot. TEJO
Kilkaset mieszkańców miasta i turystów przewinęło się w sobotę przez płytę lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego podczas festynu, który zafundowała Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze. Sam AJ zasponsorował dzieciom 50 przelotów szybowcem i nie wziął pieniędzy za parkingi.

Największą frajdę mieli najmłodsi. Opanowali stoisko, gdzie eksponowano broń z policyjnych magazynów, uniform ochronny funkcjonariusza oddziałów prewencji, pałki i kajdanki. Ku uciesze mam i tatusiów chłopcy przebierali się w mundur z hełmem i pozowali do pamiątkowych fotografii.

Był cieszący się wielkim wzięciem konkurs bezpiecznej jazdy na rowerze. Dla wszystkich uczestników organizatorzy mieli cały bagażnik nagród i upominków. Dzieciom zostały także udostępnione radiowozy. Najbardziej oblegany był furgon do przewozu osób zatrzymanych z tzw. klatką. – Fajnie tu! – entuzjazmowali się najmłodsi, którzy koniecznie chcieli mieć zdjęcie wewnątrz takiego pojazdu.

W organizację festynu włączył się Miejski Zakład Komunikacji, który podstawił autobus i pokazał wystawę modeli pojazdów, które jeździły w barwach przewoźnika po ulicach Jeleniej Góry.
– Rozdajemy także prospekty w formie składanych autobusów dotyczące reguł bezpiecznego zachowania się w pojazdach – mówi Daniel Błażków z MZK.

Z Western City przyjechał „dyliżans”, który za darmo woził uczestników festynu. A największa kolejka ustawiła się do policyjnego czterokołowca. Quad prowadzony przez kom. Bogumiła Kotowskiego był chyba największym hitem festynu. W ogonku ludzie kłócili się o miejsce.

Prezent policjantom sprawili funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, którzy zademonstrowali umiejętności swoich psów tropiących. – Panie, takie psy mają, a kable im kradną – komentował jeden z widzów, kiedy owczarek z SOK szarpał specjalnie ubranego pozoranta.

Podczas zabawy toczyły się rozgrywki piłkarskie policjantów, strażaków i księży. Można było obejrzeć techniki ratownictwa górskiego w wykonaniu ratowników GOPR, pokaz straży pożarnej. Chętni próbowali swoich sił na placu siadając za kierownicą samochodu szkoleniowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Ci, którzy nie mają lęku wysokości, mogli poszybować wysoko nad miastem dzięki Aeroklubowi Jeleniogórskiemu, który ufundował 50 przelotów szybowcem. - Działaliśmy non profit i nie kasowaliśmy opłat za parking - mówi Jacek Musiał, dyrektor AJ. Uczestnicy festynu mieli także okazję do spotkania asów przestworzy, którzy biorą udział w trwających właśnie mistrzostwach świata na nawigację i w lataniu precyzyjnym.

Do kiełbasek, grochówki i piwa przygrywał duet „Czarne kapelusze”. Były konkursy z nagrodami i bardzo rodzinna atmosfera. Nad całości czuwał insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji. Przewijał się też podinsp. Maciej Dyjach, szef jeleniogórskiej drogówki. Trudno było go poznać, bo przyszedł na festyn w wakacyjnym stroju. Impreza zakończyła się po godz. 16.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group