Piątek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 9934
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bardzo naukowy dzień. Festiwalowo w „trójce”

Piątek, 27 maja 2011, 16:45
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2011, 17:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bardzo naukowy dzień. Festiwalowo w „trójce”
Fot. Angela
Już po raz dziewiąty w Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze zorganizowano festiwal nauki, w tym roku połączony z dniem patrona szkoły i dniami otwartymi dla absolwentów szkół podstawowych. Przygotowano moc atrakcji! Były pokazy chemiczno–fizyczne, konkursy, przedstawienia, pierwsza pomoc czy dyktando o pióro prezydenta.

Całość rozpoczęła się o godzinie 9.30 uroczystym apelem z wieloma niespodziankami. Uczniowie prezentowali m.in. techniki lekkoatletyczne. Nie lada atrakcją był też „eksplodujący” pokaz fizyczny, w którym gimnazjalista zaprezentował, co dzieje się z podgrzaną puszką kiedy włożymy ją do wody. Po apelu ruszył maraton konkursów: literowania, wiedzy o Jeleniej Górze, o patronie szkoły, języka angielskiego dla klas VI i wiele, wiele innych.

Największą wiedzą o Jeleniej Górze wśród gimnazjalistów wykazał się Kacper Ładniak, a wśród uczniów szkół podstawowych: Martyna Kumuć. Najwięcej o patronie szkoły wiedziała natomiast klasa II C gimnazjum. Trzecioklasiści okazali się niepokonani w zawodach sportowych.

Podczas festiwalu nauki była też Bajkowa Jelenia Góra, którą w przedstawieniu teatralnym zaprezentowała grupa uczniów z Gimnazjum nr 3 w składzie: Ada Wałęska (Rzepiórek ), Paula Dawidowska (Hyrcek), Jadwiga Zielińska (Strażnik Grodu oraz Duch Gór), Agnieszka Tomiczek, ( Sroczka), Igor Małyszko (Rycerz), Marta Szozda (Jelonek), Damian Kocula (Neptun), Julita Danicka (Narrator) i Magda Sąsiadek (obsługa techniczna).

Nie obyło się też bez prezentacji multimedialnych, mistrzostw szybkiego liczenia, pokazu sztuk walki, pokazów akrobatycznych, karaoke, doświadczeń chemicznych, loterii fantowej, sprzedaży książek o Gimnazjum nr 3 i pysznych sałatek czy ciast.

- Co roku w programie jest coś nowego. W tym roku była pierwsza pomoc przedmedyczna, konkurs języka niemieckiego, tzw. stacje, konkurs wiedzy o Jeleniej Górze dla szkół podstawowych i gimnazjów. Fantastyczny był też konkurs fotograficzny „Moja szkoła w obiektywie”, gdzie uczniowie mieli okazję po raz ostatni ująć na zdjęciach naszą szkołę w takiej postaci, w jakiej jest teraz, ponieważ od września wiele się tu zmieni – mówi Monika Andrzejewska, która wspólnie z Arturem Zowczakiem zorganizowała tegoroczny Festiwal Nauki.
W konkursie fotograficznym zwyciężył Kacper Kulaszka, a nagrodę publiczności otrzymał Paweł Sokołowski.

Tradycyjnie odbyły się dyktanda o pióro prezydenta. Wśród uczniów szkół podstawowych wygrała Martyna Kumuć, z gimnazjalistów zwyciężyła Karolina Gławdecka, która okazała się też mistrzynią szybkiego liczenia. Pióro prezydenta wśród rodziców wywalczyła Edyta Skowrońska.

Zdaniem uczniów gimnazjum takie święto to wspaniały pomysł na integracje młodzieży, możliwość dobrej zabawy i spojrzenia na szkołę z innej, przyjemniejszej i ciekawszej strony. - To jest świetny sposób na poznawanie szkoły w każdej dziedzinie, od strony fotograficznej, historii szkoły czy współczesnej rywalizacji sportowej. Takie dni są na pewno nam potrzebne - mówi Basia Barczyńska, uczennica klasy I a.

Marek Przeorski, dyrektor Gimnazjum mówił, że festiwal nauki jest już tradycją i z roku na rok rozwija się z niebywałą energią. Ciekawe co w przyszłym roku wymyślą jego organizatorzy…
Zwycięzcom i organizatorom festiwalu gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group