Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5415
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bardzo kochamy nasze mamy!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 26 maja 2009, 18:19
Aktualizacja: Środa, 27 maja 2009, 7:40
Autor: Ania/tejo
Dzień Matki w Akademii Malucha
Fot. Ania
Oprócz złożenia porannych życzeń w domach najmłodsi jeleniogórzanie ucałowali swoje mamy podczas imprez zorganizowanych specjalnie dla nich w Młodzieżowym Domu Kultury oraz Empiku. Były piosenki, prezenty i mnóstwo wzruszeń.

Dziś dzieci z Akademii Malucha przy MDK „Jelonek” w Jeleniej Górze hucznie obchodziły Dzień Matki. Wszystkie mamy zaproszone na okolicznościową imprezę do siedziby placówki, były wyraźnie wzruszone i dumne ze swoich pociech, które mimo młodego wieku wykazały się zdolnościami oratorskimi i wokalnymi.

– To jedno z najważniejszych świąt w roku, zawsze przygotowujemy występy, jakieś upominki, słodycze. Wiadomo jednak, że mamy trzeba kochać codziennie, ale w tym dniu pamiętamy o nich szczególnie – mówi Ewa Bąk, opiekunka Akademii Malucha. Uczęszczają do niej dzieci od trzech do sześciu lat.

Dzieci starsze, bo uczniowie pierwszej i drugiej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Cieplicach wyznały miłość mamom w Empiku, dokąd zaprosił wszystkich Marcin Nowakowski, koordynator wydarzeń z placówki. Takiego tłumu salonik nie „widział” nawet podczas spotkań ze znanymi gwiazdami. Było ponad 100 osób włącznie z dziewczętami i chłopcami.

Najmłodsi zaśpiewali mamom kilka piosenek, recytowały wiersz i wręczyły prezenty. Mnóstwo śmiechu i radości przyniósł „konkurs” na portret mamy wykonany przez jej dziecko. Dzieci przepytały mamy z przysłów polskich. W przygotowaniu programu artystycznego i karteczek z życzeniami pomogły nauczycielki: Katarzyna Kielan i Elżbieta Bilska. – Pierwszaki takie życzenia pisały po raz pierwszy. Nie poprawiałyśmy błędów, bo nie są one w nich ważne. Ważne, że treść tych życzeń płynęła prosto z serca – usłyszeliśmy.
Marcin Nowakowski zaprosił wszystkich już na najbliższy poniedziałek, kiedy w Empiku odbędzie się próba ustanowienia rekordowo długich życzeń dla dzieci z całego świata z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group