Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15823
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Bardzo hojny Mikołaj w Sandra SPA

Czwartek, 8 grudnia 2011, 9:26
Aktualizacja: Piątek, 9 grudnia 2011, 11:09
Autor: Joanna Kramarczuk
REGION JELENIOGÓRSKI: Bardzo hojny Mikołaj w Sandra SPA
Fot. Organizator
Sześćdziesięcioro dzieci z domów dziecka: "Sobieradzik" i "Nadzieja" oraz z Pogotowia Opiekuńczego bawiło się na tegorocznych mikołajkach w hotelu Sandra SPA w Karpaczu.

Przygotowania poczynione zostały już przed kilkoma tygodniami. Zabawki zakupione za kilka tysięcy złotych nie mieściły się w ogromnych czterech koszach. Były tam i lalki płaczące i zestawy kuchni, klocki, auta, gry...

Maluchy rozpoczęły swoją zabawę od kąpieli w basenie. Nie mogły się już doczekać, aby móc popluskać się w wodzie, w "bąbelkach", zjechać na zjeżdżalni. Następnym punktem programu był pyszny obiad, którego przygotowanie dla tak dużej grupy dzieci było dużym wyzwaniem.

Była zupa pomidorowa, pizza, szaszłyki, a na deser świeżo upieczone ciasteczka z budyniem, rogaliki z makiem, chipsy i masa cukierków, którymi dzieci napełniały kieszenie.

Potem odbyła się zabawa z tańcami i wreszcie przyszedł Mikołaj. Paczki były niesamowite - każde dziecko otrzymało po dwie torby - w jednej wspaniałe słodycze, a w drugiej maskotki, ubrania, zabawki. Żadne dziecko nie oczekiwało tak hojnego Mikołaja.

Ale to nie koniec - Na środku sali stały jeszcze dwie wielkie piramidy przykryte materiałem. Dzieci z poszczególnych domów dziecka miały za zadanie dobrać się do tej niespodzianki. Przeżycie było ogromne, gdy znalazły tam wymarzone wyścigówki, domki i wózki dla lalek, zestawy kuchenne, gry i klocki. Spełniły się ich największe życzenia - te wypisane w listach do Mikołaja i te, o których tylko śniły.

Dziękujemy Januszowi Zalewskiemu, właścicielowi Sandra SPA, pani Oli Nalberczyńskiej i dyrekcji hotelu Sandra SPA, firmom SIM i Kubex, którzy już po raz kolejny spełnili marzenia pokrzywdzonych przez los dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
684
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group