Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7576
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bankowcy niepełnosprawnym dzieciom

Niedziela, 30 marca 2014, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: KSON
W Banku Zachodnim WBK w Jeleniej Górze wręczono przedstawicielom Karkonoskiego Semiku Osób Niepełnosprawnych i Stowarzyszenia Rodziców i Dzieci Niepełnosprawnych ,,Światełko” czek na kwotę 5216 zł. Pieniądze te pochodziły z wpłat ubezpieczeniowych realizowanych przez bank wspólnie z firmą AVIVA.

- Trzeba podkreślić, że to właśnie Bank Zachodni WBK rozpoczął w ramach ,,Ligi Charytatywnej” i ,,Banku Dziecięcych Uśmiechów” szereg działań na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Już w ubiegłym roku z dotacji tego banku środowisko dzieci niepełnosprawnych wzięło udział w projekcie pt. ,,Dotyk historii” – informuje prezes KSON-u, Stanisław Schubert.

Był to cykl zajęć i wycieczek, a także warsztatów, w których przy współudziale bractw rycerskich uczestnicy poznawali tajemnice średniowiecza. Były pokazy zbroi rycerskich, walki rycerzy na miecze, budowa wioski średniowiecznej i warzenie strawy na ognisku. Ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci głównie ze stowarzyszenia ,,Światełko” brała udział w wycieczce do zamku Książ. Godzi się wspomnieć, że fundacja Banku Zachodniego WBK darowała za symboliczną złotówkę Karkonoskiemu Sejmikowi Osób Niepełnosprawnych 15 komputerów, które zostaną rozdzielone pośród najbardziej potrzebujących, w tym niepełnosprawnych uczniów z terenu miasta i powiatu.

- Z satysfakcją informujemy, że do tej bankowej ,,ligi otwartych serc” dołączają inne placówki bankowe z terenu Jeleniej Góry, a min. Bank PKO BP i BPH – dodaje prezes KSON.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
49
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group