Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4132
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bandzior chciał rozjechać policjantów

Środa, 12 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Sceny jak w kryminalnym filmie rozegrały się we wtorek wieczorem w Jeleniej Górze. Policjanci postrzelili złodzieja samochodów, który wcześniej chciał ich rozjechać.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, że w jednym z garaży ukryty jest samochód marki VW Golf, ukradziony w nocy z 8 na 9 kwietnia br., z terenu Kowar.

– Gdy samochód wyjechał z garażu, policjanci, którzy przebywali w nieoznakowanym radiowozie, włączyli sygnały świetlne i zablokowali przejazd kierowcy – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

26-latek nie podporządkował się wezwaniu funkcjonariuszy do zatrzymania i opuszczenia auta. Gwałtownie cofnął pojazdem i przednimi drzwiami potrącił obu policjantów, a następnie próbował ich rozjechać.

W obliczu bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, jeden z funkcjonariuszy oddał strzał z pistoletu służbowego. Przednie drzwi w samochodzie sprawcy były wyłamane i dlatego pocisk ranił go w okolice biodra. Pomimo obrażeń przestępca kontynuował ucieczkę. Zatrzymał się dopiero po chwili, w momencie uderzenia w przydrożną lampę.

Funkcjonariusze udzielili sprawcy pierwszej pomocy, a następnie przez pogotowie został on odwieziony do szpitala. Sami policjanci odnieśli obrażenia rąk. Znajdują się pod opieką lekarzy i policyjnego psychologa.

Bandyta, mieszkaniec gminy Podgórzyn, był wielokrotnie karany i powinien siedzieć w więzieniu. Ale przebywał na przerwie w odbywaniu kary za kradzieże samochodów. Funkcjonariusze wykonali czynności zgodnie z obowiązującym prawem i tak będą zawsze reagować w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.

Dzięki tak zdecydowanym działaniom przestępczość samochodowa na Dolnym Śląsku tylko w okresie trzech miesięcy tego roku spadła o 32 procent a na terenie Jeleniej Góry o 44 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group