Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6542
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Bandycki "duet" małolatów

Czwartek, 17 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dwaj nieletni włamywacze i złodzieje w rękach policjantów.

Mają 15 i 16 lat, ale ich kartoteki są bogatsze od „dokonań” wielu starszych przestępców. Działali w Janowicach Wielkich. Włamywali się do mieszkań i samochodów. Kradli sprzęt elektroniczny. Na swoim koncie mają także kradzież trzech motocykli i przestępstwa narkotykowe. „Duet” wyrostków wpadł w ręce policji.

– Funkcjonariusze ustalili, że 6 kwietnia nieletni włamali się do jednego z mieszkań, z którego ukradli komputer i aparat cyfrowy o wartości 1500 zł. Komputer odnaleziono w mieszkaniu 15-latka. Złodziej sprzedał cyfrówkę swojej siostrze w powiecie ząbkowickim – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Łupy policja odzyskała i zwróciła właścicielom.

Z kolei 3 maja wyrostki próbowali włamać się do samochodu marki Nissan zaparkowanego na jednej z ulic w Janowicach. Nic jednak nie ukradli, bowiem według nich nie było tam nic wartościowego. Co nie przeszkadzało im w zniszczeniu auta. Właściciel samochodu poniesione straty oszacował na kwotę 1500 zł.

Policjanci ustalili, że małoletni złodzieje są również sprawcami, co najmniej trzykrotnej kradzieży motocykli w Janowicach. Starszy ze sprawców ma na swoim koncie notowania za przestępstwa narkotykowe.

Nieletni za popełnione czyny odpowiedzą przed obliczem Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
Jak zwykle w takich przypadkach nie poniosą większej odpowiedzialności karnej. Trafią co najwyżej do ośrodka wychowawczego. Bardziej prawdopodobne jest zasądzenie w stosunku do sprawców nadzoru kuratora sądowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group