Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4497
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bandyci za kratkami

Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 14:44
Aktualizacja: 14:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bandyci za kratkami
Fot. Policja
Policjanci zatrzymali dwóch bandytów, którzy w kominiarkach i z przedmiotem przypominającym broń palną napadli na pracownika stacji paliw i pracownicę „Żabki”. Łupem przestępców padło łącznie blisko 4 tys. zł. Zamknięto ich w celach aresztu śledczego.

Bandyci mają 21 i 27 lat. Podejrzani są dokonanie napadów, których dopuścili się 12 i 15 kwietnia. O obydwu zdarzeniach informowaliśmy. Scenariusz był ten sam: sprawcy zamaskowani kominiarkami, trzymając przedmiot przypominający broń zastraszyli pracownicę jednego z jeleniogórskich sklepów oraz pracownika stacji paliw i zażądali pieniędzy. Łącznie ich łupem padło blisko 4 tys. zł. – Przy napadzie na stację paliw, sprawcy użyli również gazu łzawiącego – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Już kilka godzin po przestępstwie napastników zakuto w kajdanki. Policja dopiero dziś poinformowała o tym media. Zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Mężczyźni przyznali się do rozbojów. 21-letni sprawca dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.

Za rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić im może nawet kara do 15 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani.

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group